Modemi her gün aynı saatte yeniden başlatma

Batuhan0088

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Modem devamlı açık kaldığında internette yavaşlamalar oluyor. Bazen 3 gün açık kalıyor 3. Günün sonunda bazen bir hafta sonunda internette yavaşlamalar olabiliyor. Modemi kapatıp açtığımız da düzeliyor. Bunu belli bir standarda ayarlama şansımız var mıdır? Örneğin her gece saat 5 de modemi yeniden başlatma gibi bir ayar modemler de bulunuyor mu? Bilgisi olan var mıdır?

Modem devamlı açık kaldığında internette yavaşlamalar oluyor. Bazen 3 gün açık kalıyor 3. Günün sonunda bazen bir hafta sonunda internette yavaşlamalar olabiliyor. Modemi kapatıp açtığımız da düzeliyor. Bunu belli bir standarda ayarlama şansımız var mıdır? Örneğin her gece saat 5 de modemi yeniden başlatma gibi bir ayar modemler de bulunuyor mu? Bilgisi olan var mıdır?

Modem arayüzünden ayarlanıyor diye biliyorum. Ama bence bu çözüm değil. Neden dersen. Benim internetimde öyleydi. Bazen oyun oynadığım zaman bir yavaşlıyordu deli ediyordu beni. Önce teknik ekibi aradım santral tarafında sorun olmadığını söylediler. En son çare paraya kıydım gittim sıfır modem aldım. 6 aydır kapatmıyorum. Sorun modemden kaynaklı.

Modem devamlı açık kaldığında internette yavaşlamalar oluyor. Bazen 3 gün açık kalıyor 3. günün sonunda bazen bir hafta sonunda internette yavaşlamalar olabiliyor. Modemi kapatıp açtığımız da düzeliyor. Bunu belli bir standarda ayarlama şansımız var mıdır? Örneğin her gece saat 5 de modemi yeniden başlatma gibi bir ayar modemler de bulunuyor mu? Bilgisi olan var mıdır?

Devamlı açık kalmasının yavaşlamasına etkisi olmaz benim TT modem 7/24 açık büyük ihtimal gelen internette bir sıkıntı var.

Modem arayüzünden ayarlanıyor diye biliyorum. Ama bence bu çözüm değil. Neden dersen. Benim internetimde öyleydi. Bazen oyun oynadığım zaman bir yavaşlıyordu deli ediyordu beni. Önce teknik ekibi aradım santral tarafında sorun olmadığını söylediler. En son çare paraya kıydım gittim sıfır modem aldım. 6 aydır kapatmıyorum. Sorun modemden kaynaklı.
Devamlı açık kalmasının yavaşlamasına etkisi olmaz benim TT modem 7/24 açık büyük ihtimal gelen internette bir sıkıntı var.
Modem marka model nedir? Arayüzden kontrol ettiğinizde CRC hataları ne kadar var?
İnternette kapatılıp açılan modemlerin akış hızının daha düzenli sağlandığını ve internet kalitesini arttırdığını yazıyor. Tek bir modemde olan bir durum değil. Evim de ve iş yerlerimde de zaman zaman yaşadığım bir problem, modemi aç kapa yaptığımız da düzeliyor. İş yerlerinde ki modemler kimisi 10 yıllık kimisi 5 yıllık modemler ama evimde ki modem daha 7-8 aylık, türk telekomun kendi verdiği modemi kullanıyorum. Onda da aynı problemleri yaşıyorum.
Düzenli olarak otomatik kapa aç yapsa aslında bana düzelecek gibi geliyor.

Şuan modemin yakınlarında değilim. Crc hatalarının ne olduğuna google den baktım. Anlatmak istediğim probleme birebir uyuyor gibi.

İnternette kapatılıp açılan modemlerin akış hızının daha düzenli sağlandığını ve internet kalitesini arttırdığını yazıyor. Tek bir modemde olan bir durum değil. Evim de ve iş yerlerimde de zaman zaman yaşadığım bir problem, modemi aç kapa yaptığımız da düzeliyor. İş yerlerinde ki modemler kimisi 10 yıllık kimisi 5 yıllık modemler ama evimde ki modem daha 7-8 aylık, Türk Telekom'un kendi verdiği modemi kullanıyorum. Onda da aynı problemleri yaşıyorum.
Düzenli olarak otomatik kapa aç yapsa aslında bana düzelecek gibi geliyor.

Şu an modemin yakınlarında değilim. CRC hatalarının ne olduğuna Google'dan baktım. Anlatmak istediğim probleme birebir uyuyor gibi.

Bende de ASUS modem vardı aynı sorunu yaşıyordum. Modem alınca 6 aydır kapatmıyorum 100Mbps sabit.

CRC hataları genellikle santralden iç tesisata kadar taşınan bakır kablolardan oluşuyor, hat değerlerini paylaşırsan inceleyelim.

Geri
Yukarı