Çözüldü Modemi zamanla nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kara Tongay

Hectopat
Daha fazla  
Geceleri belli bir saatten sonra internet erişiminin otomatik olarak kesilmesini ve sabah belli bir saatte yeniden gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Çözüm
Modem arayüzüne giriş yapın ve sonrasında Ağ Ayarları - Kablosuz - Zamanlama seçeneklerini takip edin. Karşınıza WLAN Açma/Kapama Zamanlayıcısı çıkacak ve bu özelliği aktif hale getirin. Göreceğiniz Yeni Kural Ekle seçeneği ile bir kural adı belirleyin. Hangi günler ve hangi saatlerde açık ya da kapalı olacağını ayarlayın. Örneğin:

PZT/SL: 08.00 - 18.00
ÇRŞ/PRŞ: 22.00 - 09.00

Bulamazsanız şöyle bir şey de var diye biliyorum.
Ev Ağı sayfasında, kablosuz ayarlarında bir zamanlama oluşturmanız gerekiyor diye hatırlıyorum. Kablosuz Ağ bölümünde Çalışma Takvimi seçeneğini bulun ve o kısımdan Zamanlama Ekle seçeneğine tıklayın. Zamanlama ismini düzenleyin ve ayarlarınızı yapın.
Modem arayüzüne giriş yapın ve sonrasında Ağ Ayarları - Kablosuz - Zamanlama seçeneklerini takip edin. Karşınıza WLAN Açma/Kapama Zamanlayıcısı çıkacak ve bu özelliği aktif hale getirin. Göreceğiniz Yeni Kural Ekle seçeneği ile bir kural adı belirleyin. Hangi günler ve hangi saatlerde açık ya da kapalı olacağını ayarlayın. Örneğin:

Ev Ağı sayfasında, kablosuz ayarlarında bir zamanlama oluşturmanız gerekiyor diye hatırlıyorum. Kablosuz Ağ bölümünde Çalışma Takvimi seçeneğini bulun ve o kısımdan Zamanlama Ekle seçeneğine tıklayın. Zamanlama ismini düzenleyin ve ayarlarınızı yapın.

Çözüm
Geceleri belli bir saatten sonra internet erişiminin otomatik olarak kesilmesini ve sabah belli bir saatte yeniden gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Modem arayüzünde olması lazım öyle bir ayarın. Bazı modemlerde gece modu diye bir şey oluyor bant ayarlaması yapıyordu sanırım 2-4 saatleri arası. O zaman 2.4G Wi-Fi'ya erişilemiyor.

Modem arayüzüne giriş yapın ve sonrasında ağ ayarları - kablosuz - zamanlama seçeneklerini takip edin. Karşınıza WLAN Açma/Kapama zamanlayıcısı çıkacak ve bu özelliği aktif hale getirin. Göreceğiniz yeni kural ekle seçeneği ile bir kural adı belirleyin. Hangi günler ve hangi saatlerde açık ya da kapalı olacağını ayarlayın. Örneğin:

Ev ağı sayfasında, kablosuz ayarlarında bir zamanlama oluşturmanız gerekiyor diye hatırlıyorum. Kablosuz ağ bölümünde çalışma takvimi seçeneğini bulun ve o kısımdan zamanlama ekle seçeneğine tıklayın. Zamanlama ismini düzenleyin ve ayarlarınızı yapın.

Tanım bölümüne ne yazacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220426_031636.jpg
    IMG_20220426_031636.jpg
    35,9 KB · Görüntüleme: 371
Açık yada kapalı seçeneği çıkmıyor buradan direkt kural ekliyorum etkin saatlerde internet kesintisi olacak değil mi?
Ayarladığınız saatlerde internet kesintisi mi olur yoksa interneti o saatler aralığında mı kullanırsınız o kısımda emin olamadım. Fakat deneyin, ikisi de aynı kapıya çıkıyor zaten. Hangisi ise ona göre saat ayarlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı