Modemi odama nasıl taşırım?

kivancbakdi

Hectopat
Makaleler
3
Selam arkadaşlar,

Bu hafta içerisinde odamı taşıyacağım. Modem şu anda bulunduğum odada duruyor ve odamı taşırken modemi de götürmem gerekiyor. Fakat gittiğim odada telefon hattı için giriş yok (bkz: http://i.imgur.com/syvZoB0.jpg). Onun dışında eksik yok.

Modemi odaya taşımam için bir çözüm yolu var mıdır? Odalar birbirinden çok uzak değil uzatma aparatı gibi bir şey var mıdır bu iş için?

Şimdiden çok teşekkürler...

Telefoncuya gideceksin; oda mesafesi kadar bir ucu telefon erkek diğeri modeme girecek olan soketten (Jack) çaktıracaksın. Fakat ev telefonu var ise o çalışmaz. Çalışması için telefon prizinin orada splitter takılacak ve splitterdan modeme (kablo her iki ucu jack çakılmış) kablo çekeceksin.
Diğer seçenek modem kıpırdamaz ağ kablosunu odana bilgisayarına çekersin.

Kablo çekmek biraz zahmetlidir, kapı kapanmaz, ayak altında olur bir sürü zorluğu var. Bütçen yeterli ise kablosuz modem ve bilgisayarın (masaüstü) için kablosuz USB adaptör, PCIe Wireless kart kullan.

Telefon kablosu ince olandır.
pr_02_2930_min.jpg

Ağ kablosu kalındır.
2012311155839_ethernetcable.jpg

Telefoncuya gideceksin; oda mesafesi kadar bir ucu telefon erkek diğeri modeme girecek olan soketten (Jack) çaktıracaksın. Fakat ev telefonu var ise o çalışmaz. Çalışması için telefon prizinin orada splitter takılacak ve splitterdan modeme (kablo her iki ucu jack çakılmış) kablo çekeceksin.
Diğer seçenek modem kıpırdamaz ağ kablosunu odana bilgisayarına çekersin.

Kablo çekmek biraz zahmetlidir, kapı kapanmaz, ayak altında olur bir sürü zorluğu var. Bütçen yeterli ise kablosuz modem ve bilgisayarın (masaüstü) için kablosuz USB adaptör, PCIe Wireless kart kullan.

Telefon kablosu ince olandır.
pr_02_2930_min.jpg

Ağ kablosu kalındır.
2012311155839_ethernetcable.jpg

Benim bilgisayarım notebook, modem de kablosuz fakat ben modemin benim odamda olmasını istiyorum o yüzden sordum. Yanıtınız için çok teşekkür ederim :)

Splitter'dan modeme giden ince kablodan yeteri uzunlukta yaptıracaksın o kadar. Mevcut kablo yetiyorsa zaten direk taşıyacaksın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı