Modemin buluştuğu hızı alamıyorum

Yavuzhan ZORLU

Hectopat
Modem arayüzüne giriyorum ve bağlantıya baktığımda 35 Mbps download ve 3 Mbps upload gözüküyor. Fakat hız testinde 1 Mbps download alıyorum. İnternetim hiçbir zaman hızlı olmadı artık bir çözüm bulmak istiyorum. 1 Mbps download insanı gerçekten bunaltıyor. Bunun nedeni ve çözümü nedir? İnternet sağlayıcım TürkNet. Destek kaydı açtığımda modeminize 35Mbps hız ile buluşuyor bir sıkıntı yok deyip destek kaydını kapatıyorlar.

15870667139067982194543146848075.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5 aydır bende de bu sıkıntı var. Çözmediler. Sadece Türkiye'de sunucu olan sitelere 35 mbps hız alınabiliyor. Youtube gibi. Ama yurt dışı olan sunucularar sıkıntılı. Twitch, PUBG, WOT, CS-Go gibi.

Kablolu baglanti ile speedtest yapmayi denedin mi?
Evet tabikide aynı zaten modemin dibindeyim. Ayrıca çok kablo bağlayıp test ettim durum aynı.
1.5 aydır bende de bu sıkıntı var. Çözmediler. Sadece Türkiye'de sunucu olan sitelere 35 mbps hız alınabiliyor. Youtube gibi. Ama yurt dışı olan sunucularar sıkıntılı. Twitch, PUBG, WOT, CS-Go gibi.
Benim hep böyle gına geldi artık.

Modem 35839 kbps almis, dolayisiyla speedtest.net'ten test yaptiginda 30-35 Mbit alman gerekiyor. Test edip bir ekran görüntüsü koyar misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı