Modemin tüm ışıkları yanıyor ama internet yok

Alc3n21

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Paramedik
Dün öğleden beridir internete erişemiyorum. Modemin tüm ışıkları sorunsuz yanıyor interner var görünüyor ama bağlantı yok. Sorunu gider yapınca “proxy ayarları otomatik algılanmadı” gibi bir şey söylüyor. Ayarlardan otomatik algıla tikini kaldırınca da “ ana makine ile iletişim sağlanamadı, DNS hatası” vs. bir şeyler diyor. Dünden beri farklı sitelerden aynı konulara bakıyorum bir çözüm yok. Söylenen her yolu denedim. Modemi resetledim, tekrar kurulum yaptım, bir sürü kod girdim (komut kısmından), kabloları kontrol ettim ama yok. Ne Wi-Fi'dan ne de kabloludan 2 PC'de de bağlantı sağlayamadım. Sorun benden kaynaklı mı yoksa TürkNet'ten mi öğrenmek istediğim bu.

Çözüm
Ipv4 birincil dns sunucusu : 213.74.0.1
Ipv4 ikincil dns sunucusu : 213.74.1.1
Bunlar Superonline DNS'leri. Benim önceki mesajımda belirttiğim default Turknet DNS'lerini kullanırsanız sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir. En azından ben bu sorunu yaşadığımda öyle oldu.

Birincil DNS sunucusu: 193.192.98.8 (dns1.turk.net)
İkincil DNS sunucusu: 212.154.100.18 (dns2.turk.net)
Sorun dns arkadaşlar. Open DNS adreslerini modeminizin "DNS ayarları" bölümünden tanımlayın, anında geliyor internet.
Open DNS:
208.67.222.222
208.67.220.220
Bence sorun yoksa bile tanımlayın, ileride sorun çıkarma ihtimali azalır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı