Moderatörler IP adreslerini görebiliyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet, IP adresleri görülebilir. Ha, evinize pizza falan gönderirler mi, statik IP hizmeti almıyorsanız gönderemezler. Ayrıca IP adreslerinin konumunuzu doğru gösterdiği tartışılır, mesela ben Kayseri'de olmama rağmen Ankara'da görünüyorum.

Şimdi küfür etsem burada herkese isterseniz beni mahkemeye verebiliyor musunuz?
Evet, verilebilirsiniz.

Berkehan Çepni şu an en az 19 yaşında ve bu olayı 100% unutmuştur.
Zannetmiyorum, adını soyadını arattığında karşısına çıkan ilk şey bu konu.

Bu olayı yeni gördüm, birkaç kere bize de oldu... Forum tehlikeye girmeyecek olsa (malum kişisel veri, kvkk falan), dökerdik o bilgileri, sanalda küfretmek neymiş görürdü.

IP'ler görünür olsa bile yasal şartlar sağlanmadan bu bilgilerle bir şey yapamazsın ya da kullanamazsın.

Ama dökmek gerekiyor yani...

Evet verebilirler, hatta bu olay @SideWinder Adlı arkadaşın başına gelmişti ve durduk yere saçma sapan biri gelip ailevi değerlerine sövmüştü moderasyon ekibinin mahkemeye verdiğini hatırlıyorum. Bunlar yapılabilir kimsenin hiçbir değerine hele ki böyle forumlarda küfür etmeyin bura yazım kurallarına bile dikkat edilen ailevi ortam sunulmaya çalışan iyi bir teknoloji forumu.

Veledin tekiydi o ya. Allah bilir ban yemiş, kendi hatalarından, sövüp rahatlamaya çalışıyor...

ne - Copy.PNG

Burak Alkan yani, yapar mı yapar. Adamın kütüğüne kadar bulur... :D

Son düzenleme:
Kulağına küpe olmuştur. Sanal ortamda millete sallamak ve bundan kaçmak o kadar kolay değil.

Bir ara böyle bir şey düşünmüştük arkadaş ile buraya bir operasyon yapmak. ( O Zaman'da bayağı bir Technopat'a karşı bir nefretimiz vardı. Tam başlayacaktık o an aklıma gelmişti belki ıp'den bulurlar bizi diye, ve gereksiz olur .) evet böyle bir şey düşünmüştük. Önyargıyı kırdım ve burayı Türkiye'nin en iyi forumu olarak görüyorum.

@Fernando Muslera internet ortamında yaptıklarınız uçup gitmiyor. Hatta internette yaptıklarınız bence gerçek hayattakilerden daha beter, bir ad soyad ve lakabınıza bakar. Ufak bir Google aramasıyla hakkınızda A'dan Z'ye her şey dökülüyor.

O da şaka gibi bir olaydı. Görmüştüm daha önce ama neredeydi, hatırlamıyorum.

Hakikaten, ona ne oldu? Sanırım yasal süreç başlatılmıştır.

Modlar benim eve gelin sakliköy vereyim 😁 (İnş ban yemem)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı