Moderatörlerin TDK gibi davranması

Yaklaşık 2.000 mesajım var. Yazım kurallarından dolayı hiçbir uyarı almadım.
1621508291387.png

Türkiye'de yaşıyorsanız Türkçeyi de bilmeniz gerekiyor.

Dün 3 defa kullanıcının sorusuna ve problemine yazdığım yazı "Çözüm" diye raporladığım için "Rapor sistemini meşgul ettiğiniz tespit edilmiştir. Rapor sistemi yetkileriniz kısıtlanmıştır." şeklinde bir ceza aldım. 1-2 sene önce böyle şeyler yoktu, saçma sapan şeylere ceza veriyorlar. Ama kendilerinin korsan oyuna da destek verdikleri oluyor, yazım kurallarına da uymadıkları oluyor.

Türkçenin korunması için bu kurallar. Ufak tefek yazım hatalarında hoşgörülü davranılması taraftarıyım ancak. Yani Türkçeyi katleden bir mesajla koskoca paragrafta bağlaç olan de'yi yanlış yazan adam bir tutuluyor.
İnsanlık hali unutmuş ya da farketmemiş olabilir. Eğer yöneticiler güzel bir Türkçe kullanılmasını istiyorsa ya yazılan hataları düzeltecekler ya da otomatik yazım kuralları gibi bir özellik getirecekler. Böyle bir şey olursa herkes rahat eder.

TDK?

Moderatör dediğin insan görevini yapmaya çalışıyor.
Geliyor mesajına bakıyor, nokta yoksa veya yazım hatası varsa uyarıyor.
Rahatsız oluyorsan git yani, 50 tane forum var.
Moderatör emir kulu, yani ne derse onu yapıyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış. Yanlışını düzeltip aramıza kazandırmaya çalışmak varken neden "Kullanma o zaman?" gibi bir üslupla yaklaşalım insanlara?

Daha bir ay önce açılmış bir konu. Biz bu konuları çok anlattık, tartıştık...

Buranın yazım kuralları var. Uyamıyorsan, kullanamazsın demek.

İnsanlık hali unutmuş ya da farketmemiş olabilir. Eğer yöneticiler güzel bir Türkçe kullanılmasını istiyorsa ya yazılan hataları düzeltecekler ya da otomatik yazım kuralları gibi bir özellik getirecekler.
Katılıyorum. Yani 40 satırlık mesajda da/de'yi yanlış yazan adam da 1 puanlık ceza alıyor, şu;
"knk bnm pc açklmıyo"nu yazan adam da 1 puanlık ceza alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı