Modlanmış Windows 10 güvenilir midir?

HDD'im olduğu için Windows 8.1 kullanıyorum. İnternette şöyle bir oynanmış ISO dosyası var. RAM ve işlemci kullanımının az olduğunu, gereksiz servislerden arındırıldığını ve eski bilgisayarlar için bile çok iyi performans verdiğini söylüyorlar. Ama bana nedense oynanmış bir şey olması yüzünden çok güven vermedi. Sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu adamın YouTube kanalı falan da var.

Yani açıkça güvenilmez.

Şöyle söyleyeyim 4 GB RAM ve HDD kullanıyorum tüm Windows 10 sürümlerini denedim modifiyelilerden tutun çoğunu denedim hatta modifiyenin üstüne ben de performans dengelemeleri yaptım çoğu şey kapattım oyun performansı konusun da değişen bir şey olmadı hala düşük FPS alıyordum LTSC sürümü güzel gider dedim ama nedenini bilmiyorum Home sürümünden daha az FPS verdi tüm driverlarım da günceldi 2-3 yıl öncesine kadar Windows 10 kullanıyordum sorunsuz şu an kurduğum da çok ağır geliyor SSD'de olmayınca eziyet gibi tavsiyem 8.1'de kalman.

Hocam peki günlük kullanımda ne gibi farklar vardı Home ya da LTSB sürümlerinde?

H.

Hocam peki günlük kullanımda ne gibi farklar vardı Home ya da LTSB sürümlerinde?

LTSC artıları​

• Gerekli gereksiz çoğu şeyden arındırılmış saf bir Windows 10.
  • Daha az RAM tüketimi var.
  • Menüler bir tık daha hızlıydı.

Eksileri​

• Home'da aldığım FPS'i burada hiç alamadım hatta bir ara bilgisayarım LoL'de iken bir anda dondu ses gelmeye başladı ben de mecburen Power tuşuna basılı tutarak kapattım.

Home artıları

• Pro sürümü kadar kaynak tüketmiyor.
  • Oyun konusun da LTSC'den daha başarılıydı (benim deneyimime göre)
  • Gereksiz programları elle silip ihtiyacınız olanları bırakabiliyorsunuz.
  • Gerekli performans ayarlarını yapınca LTSC kadar hafif oluyor.

Eksileri

• SSD olmadan hiçbir Windows 10 stabil çalışmaz modlular dahil.
  • gpedit.msc ye girebilmek için yüklemeniz gerekiyor Home sürümün de bu özellik kaldırılmış
Özetle Windows 10'u tam verimli stabil kullanmak için minimum 8 GB RAM ve SSD olması şart
Onun dışın da düşük sistemler desteği bitene kadar 8.1 kullanmalı bence destek bitince Windows 10 yerine Linux geçmeyi düşünüyorum tabii eğer LoL'e anti cheat kernel gelirse o zaman ne yapıcağımı bilemem.

Teş

LTSC artıları​

• Gerekli gereksiz çoğu şeyden arındırılmış saf bir Windows 10.
  • Daha az RAM tüketimi var.
  • Menüler bir tık daha hızlıydı.

eksileri​

• Home'da aldığım FPS'i burada hiç alamadım hatta bir ara bilgisayarım LoL'de iken bir anda dondu ses gelmeye başladı ben de mecburen Power tuşuna basılı tutarak kapattım.

Home artıları

• Pro sürümü kadar kaynak tüketmiyor.
  • Oyun konusun da LTSC'den daha başarılıydı (benim deneyimime göre)
  • Gereksiz programları elle silip ihtiyacınız olanları bırakabiliyorsunuz.
  • Gerekli performans ayarlarını yapınca LTSC kadar hafif oluyor.

eksileri

• SSD olmadan hiçbir Windows 10 stabil çalışmaz modlular dahil.
  • gpedit.msc ye girebilmek için yüklemeniz gerekiyor Home sürümün de bu özellik kaldırılmış
Özetle Windows 10'u tam verimli stabil kullanmak için minimum 8 GB RAM ve SSD olması şart
Onun dışın da düşük sistemler desteği bitene kadar 8.1 kullanmalı bence destek bitince Windows 10 yerine Linux geçmeyi düşünüyorum tabii eğer LoL'e anti cheat kernel gelirse o zaman ne yapıcağımı bilemem.

Teşekkürler hocam sizin anlattığınız sürüm LTSB mi yoksa LTSC mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı