Orijinal Windows 10 vs modlanmış Windows 10

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Bilgisayarımda şu an Windows 8.1 ve Windows 10 var ama Windows 10'da performans gereksiz düşük bu yüzden modlanmış Windows 10 kurmayı düşündüm önceden birkaç kere kurmuştum ama önceden pek bir bilgim yoktu. Şu an güvenlik açıkları, kapatılan servisler, hatalar vs vs. var ama orijinal Windows'da bilmem kaç tane (şahsen gereksiz olduğunu düşünüyorum) servis var. Bana katılmıyanlar olacaktır ama bence bomboş servisler var. Bunlar da çok performans düşürüyor. Sizce ne yapmalıyım? Değişik antirik kuntirik Windows mu kullanmalıyım yoksa orijinal Windows mu?

Bilgisayarımda şu an Windows 8.1 ve Windows 10 var ama Windows 10'da performans gereksiz düşük bu yüzden modlanmış Windows 10 kurmayı düşündüm önceden birkaç kere kurmuştum ama önceden pek bir bilgim yoktu. Şu an güvenlik açıkları, kapatılan servisler, hatalar vs vs. var ama orijinal Windows'da bilmem kaç tane (şahsen gereksiz olduğunu düşünüyorum) servis var. Bana katılmıyanlar olacaktır ama bence bomboş servisler var. Bunlar da çok performans düşürüyor. Sizce ne yapmalıyım? Değişik antirik kuntirik Windows mu kullanmalıyım yoksa orijinal Windows mu?

Isterseniz Windows 10'un hafif olan LTSB ve LTSC surumleri var onlardan birini kurabilirsiniz. Modlanmis Windows onermem ama illa isterseni AtlasOS'un iyi oldugunu dusunuyorum.

Zamanında performans modlu, 1 GB kadar küçücük Windows 10, gibi gibi tonlarca Windows 10 kullanmıştım. Ardından orijinal olarak da kullandım. Modlanmışlar, orijinale göre daha yavaş, daha sorunluydu.

O günden sonra modlu kullanmayı bıraktım. O kadar hizmet vs açık olmasına rağmen daha stabil orijinali.

Windows 10'un modluları iyi değil. PC kötü Windows 8.1 kullanın. İllaki Windows 10 kullanacaksanız Single Language kullanın.

Modlanmış. Hızlandırmanın yanı sıra sistem gecikmesinide düşürüyor. Stok windowsta ki telemetri saçmalığıda kalkıyor. Üst seviye bilgisayarlara kursan bile hızlandığını fark ediyorsun.

Modlanmış her zaman risklidir hocam Can Değer'in bu konuda videosu var. Ben Windows 10 Single Language kullanın derim. Bazı o gereksiz servisleri kapatmaya yarayan uygulamalar vardı, illaki videosu veya yazısı vardır kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı