Mojang neden korsana izin veriyor?

Çok bilgim yok ama Notch "eğer paran yoksa oyunumu kaçak oynayabilirsin. Sadece eğlen. Benim derdim para değil." demişti ama Microsoft'a satmakla para derdi olduğunu düşünüyorum. Ama bilemeyiz belki paraya ihtiyaci vardı. Neyse yani Java sürümü eskiden beridir köklü bir yazılım yani guvenlik guncellemesi gelmedi ama bence artik Microsoft hesabı ile giris yapmak gerekeceği için Java Edition da artik köklü değişimler başladı. Bence 2022 gibi artık korsana izin vermeyecek.

Çok bilgim yok ama Notch "eğer paran yoksa oyunumu kaçak oynayabilirsin. Sadece eğlen. Benim derdim para değil." demişti ama Microsoft'a satmakla para derdi olduğunu düşünüyorum. Ama bilemeyiz belki paraya ihtiyaci vardı. Neyse yani Java sürümü eskiden beridir köklü bir yazılım yani guvenlik guncellemesi gelmedi ama bence artik Microsoft hesabı ile giris yapmak gerekeceği için Java Edition da artik köklü değişimler başladı. Bence 2022 gibi artık korsana izin vermeyecek.

Sattıktan sonra pişman olmuştu sanırsam, bir sözü vardı bununla ilgili fakat şu an unuttum, eski bir kaynaktı.

Notch Minecraft'ı yaparken ünlü bir oyun olacağını tahmin etmemişti.

Buradan ayrılık kararını okuyabilirsin.
I’m leaving Mojang | notch.net (archive.org)

Çok bilgim yok ama notch "eğer paran yoksa oyunumu kaçak oynayabilirsin. Sadece eğlen. Benim derdim para değil." demişti ama Microsoft'a satmakla para derdi olduğunu düşünüyorum. Ama bilemeyiz belki paraya ihtiyaci vardı. Neyse yani Java sürümü eskiden beridir köklü bir yazılım yani guvenlik guncellemesi gelmedi ama bence artik Microsoft hesabı ile giris yapmak gerekeceği için Java Edition da artik köklü değişimler başladı. Bence 2022 gibi artık korsana izin vermeyecek.

Bence adam oyununu daha çok geliştirse yine para kazanırdı sadece oyundan sıkıldı o yüzden sattı.

Belli ve azımsanmayacak bir kitle öyle oynuyor, kim bilir belki Mojang yetkilileri ' tamam tamam görmüyom hadi geç ' moduna girmiş olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı