Mojave 2019-001 Security Update nasıl yapılır?

1982

Kilopat
Daha fazla  
Sistemime başarılı bir şekilde Mojave kurulumu gerçekleştirdim. Güncelleme yapmak istediğimde 2019-001 yazılımını indirip sistemi yeniden başlattığımda bilgisayar güncellemeyi yüklemiyor. Açılışta kalıyor. Acaba bu güncellemeyi Ryzen işlemcili sisteminde başarılı bir şekilde yapan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım derken tam analamadım? Açılışta kalıyor derken nasıl bir hata alıyorsun ve hangi şekilde biçimlendiridiniz kurulum yaparken?
Güncellemeyi indiriyor sonra restart ettigimde açılışta güncellemeyi yükmelemesi icin Install Mojave seçeneği çıkıyor. Ben bu seçeneği seçtiğimde end random seed'te kalıyor. Eger ben güncellemeyi yüklemek istemeyip SSD'den boot Mojave dediğimde sistem açılıyor fakat güncellemeyi yapmamış oluyor. Tekrardan bildirimlerde güncelleme var diye gösteriyor.

Bir önerim olacak ama ilk olarak diğer sorumun cevabını alabilir miyim?
Baştan anlatayım o zaman. Sorunsuz bir şekilde Mojave kurulumunu yapıp sistemi sorunsuz olarak çalıştırdım. USB'siz rahat bir şekilde boot ediyor bunda da sorun yok. Mojave update etmek istediğimde 2019-001 güvenlik güncellemesi geldiği bildirimi çıkınca bende update seçeneğini seçip sistemi update etmek istediğimde güvenlik güncellemesi iniyor restart ettiğimde Clover ekranında Instal Mojave seçeneği çıkıyor instal dediğimde random seed ekranında kalıyor. Ama bu seçeneği seçmeyip boot mojave seçtiğimde sistem güncelleme işlemini yapmadan açılıyor. Sonra tekrar bildirimlere güncelleme var diye bildirim düşüyor. Harddiskim APFS GPT olarak formatlı. Yabancı forumları araştırdığımda güncellemeyi restarttan sonra işletim sistemi gibi gördüğü için o sebepten ekran random seed kısmında kalıyomuş. Sen ne önerirsin bu konuda? Yada sen sorunsuz bir şekilde gelen güvenlik güncellemelerini yapabiliyor musun?

Şu şekilde dene.
Buradan sistemine uygun olan Config dosyasını indir. Efı içindeki config dosyasının yedeğini aldıktan sonra sil. Yukarıdaki bağlantıdan uygun olan config dosyasını Efı içine atıp dene.

Şu şekilde dene.
Buradan sistemine uygun olan Config dosyasını indir. Efı içindeki config dosyasının yedeğini aldıktan sonra sil. Yukarıdaki bağlantıdan uygun olan config dosyasını Efı içine atıp dene.
Burda ki config dosyasını kullanıyorum zaten. Sadece açılışta güncellemeyi yüklemek istediğimde yüklenmiyor. Ama yüklemeyi seçmeyip sistemi boot ettiğimde açılıyor. Sorun config ile alakalı olsa hiç açılmazdı.

Güncelleme indirildikten sonraki ilk yeniden başlatmada Clover ekranında ne seçiyorsunuz? Diskinizden değil, yeni çıkan Boot seçeneğini seçerseniz güncelleme yüklenir. Güncelleme indirildikten sonraki ilk yeniden başlatmanın ardından gelen Clover'ın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Güncelleme indirildikten sonraki ilk yeniden başlatmada Clover ekranında ne seçiyorsunuz? Diskinizden değil, yeni çıkan Boot seçeneğini seçerseniz güncelleme yüklenir. Güncelleme indirildikten sonraki ilk yeniden başlatmanın ardından gelen Clover'ın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
Çıkan boot seçeneğinden yükle deyince random seed hatası çıkıp kalıyo. Diski seçtiğimde sistem sorunsuz açılıyo fakat güncelleme yapılmamış oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı