Mojave Touchbar tıklama sorunu ve USB olmadan boot etmek

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
1-) Mojave'yi zar zor kurdum daha sonra ise klavye ve touchbar kextlerini kurarak işleme devam ettim ancak touchbar da çift tıklama yapılamıyor yani birşeyi açmak için sol bara tıklamak gerekiyor bunun çözümü var mıdır?

2-) Her bilgisayarı açtığım da F11 ile boot menüsüne girip ordan USB belleği seçip kurduğum Mojave'yi seçerek sistemi açabiliyorum. Bunu güç tuşuna bastığım gibi USB bellek kullanmadan açabilme şansım var mı?

Sistem Özellikleri:
Core İ5 3230M
4GB RAM
Intel HD 4000

@blackandyellow Hocam sizi çok rahatsız ettim kusuruma bakmayın gene yardımlarınızı beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Touchbar dediğiniz Touchpad mi? Zira Touchbar, Apple’nin kendi cihazları için geliştirdiği apayrı bir olay. Touchpad Voodoo kext’ini kurduktan sonra Ayarlar’dan İzleme Dörtgeni’ne gelirseniz orada “Tıklamak için dokunun” seçeneğini göreceksiniz. Orayı işaretlerseniz sanırım sorununuz çözülecektir.
Ayrıca USB olmadan BOOT etme konusunu incelerseniz orada çok güzel bir şekilde anlatılmıştır.

Touchbar dediğiniz Touchpad mi? Zira Touchbar, Apple’nin kendi cihazları için geliştirdiği apayrı bir olay. Touchpad Voodoo kext’ini kurduktan sonra Ayarlar’dan İzleme Dörtgeni’ne gelirseniz orada “Tıklamak için dokunun” seçeneğini göreceksiniz. Orayı işaretlerseniz sanırım sorununuz çözülecektir.
Ayrıca USB olmadan BOOT etme konusunu incelerseniz orada çok güzel bir şekilde anlatılmıştır.
İzleme Dörtgeni bluetooth ile track ped aramakta anladığım kadarıyla ve hiç geçmiyor hep arıyor.

USB olmadan sistemi açmak için rehberi uygulayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı