Çözüldü Mojave ve Catalina kurulum ekranında takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

integer

Centipat
Makaleler
1
Merhabalar ne yaptıysam bu ekranı geçemedim Mojave ve Catalina her ikisinde de sonuc aynı. Harici GPU'yu cıkarıp kurulum yapabiliyorum bir sorun yok ama ekran kartını taktıgımda hiçbir şekilde bu ekranı geçemedim. IGPU Enable / Disable bir işe yaramadı. Harici kartsız yaptığım kurulumu da ekran kartını takınca acamıyorum. Biraz araştırdım mevcut donanımla Success Install cok var. Bir yerde hata yapıyorum ama nerede :S

Anakart : Asrock H81 - Pro Btc2
CPU : i5 4590
Mem : 16GB DDR3
Ekran Kartı : MSI RX580 Gaming X 4GB

Dosya Ekleri

• 7bfaef9c-44b3-4b77-b885-606401ac01f0.jpg
    7bfaef9c-44b3-4b77-b885-606401ac01f0.jpg
    280,1 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
High Sierra yükleyip Mojave'ye geçmeyi dene.
Tamamdır deniyorum, teşekkür ederim.

Maalesef High Sierra da aynı yerde kaldı.

BIOS ayarlarınız ne şekilde? BIOS güncel mi? Tüm inteldesktop configlerini denediniz mi?
Evet tüm configler aynı yerde takılıyor. BIOS'u güncelledim.
CSM Support : Enable / Disable - denedim,
VT-d - Enable / Disable - denedim,
IGPU - Enable / Disable denedim.

Kurulum bölümündeki diğer ayarlar BIOS'umda yok maalesef.

High Sierra boşa yapılan denemeydi zaten. CSM Disable, Secure Boot Disable, VT-D Disable yapın. iGPU'ya dokunmanıza gerek yoktu, onu da Disable yapın. Ekran kartı dönüştürücü ile mi bağlı? HDMI/DP kullanıyorsunuz değil mi? Clover'da Inject ATI'yi seçip deneyin.

High Sierra boşa yapılan denemeydi zaten. CSM Disable, Secure Boot Disable, VT-D Disable yapın. iGPU'ya dokunmanıza gerek yoktu, onu da Disable yapın. Ekran kartı dönüştürücü ile mi bağlı? HDMI/DP kullanıyorsunuz değil mi? Clover'da Inject ATI'yi seçip deneyin.
Mojave ve Catalina çalışmıyor denince ne anlarsınız? Ben bu iki sürümden önceki sürümler çalışıyor diye anladım ve ondan dedim.
Clover’da kendisi zaten Inject ATI’yi seçili yapmaz mi zaten?

Çalışmıyor mu denilmiş? Alınmanızı sağlayacak bir şey dediysem kusuruma bakmayın. Kullanıcı, her iki versiyonda da aynı yerde takıldığını söylemiş. Ben çalışmıyor diye bir şey göremedim. Kullandığı config'e göre Inject ATI seçili olur/olmaz. Değilse, seçili yapsın diye onu da ekledim.

Denemeler ile kurulumu başarılı bir şekilde yaptım. npci=0x2000 ve npci=0x3000 parametrelerini sildiğimde kurulumu yapabildim. Ekran kartını vs. gördü ama network'ü çözemedim bir türlü. Kext yüklü olmasına rağmen çalışmıyor, boot ederken ethernet ışıkları sönüyor. Self Signed IP diye turuncuya düşüyor.

Yardımlarınız için ayrıca minnettarım

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-03-10 at 00.13.40.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-10 at 00.13.40.jpeg
    138,5 KB · Görüntüleme: 69

Yeni konular

Geri
Yukarı