Moka pot tavsiyesi

mr_hidir

Hectopat
Merhaba, moka pot almak istiyorum ama 120TL'den başlayıp 3.500TL'ye kadar uzuyor fiyatlar. İşimi görecek bir moka pot almak istiyorum. 100-200 arasına kendi kullandığınız varsa tavsiye eder misiniz?

Moka Pot alınacaksa tabii ki şaşmaz marka Bialetti. 100 200'e gidip teneke parçası bir şey almayın biriktirin biraz bialetti ömürlük alet ilk moka pot u yapan firma zaten. Alfonso Bialetti tarafından.

Hocam fiyatları bir tık tuzlu, 5-6 ay idare edecek tarzda bakıyorum. Ucuz olanlar hiç mi iş yapmaz? V60 almak daha mı mantıklı olur?
Bütçeniz yoksa V60 a girmeyin. V60 alınacaksa öğütücü, kaz boyunlu + mümkünse ısı ayarlı kettle vs. vs. lazım mokapot daha basit.
Hiç iş yapmaz demeyeyim de tavsiye etmem sadece.

Bütçeniz yoksa V60'a girmeyin. V60 alınacaksa öğütücü, kaz boyunlu + mümkünse ısı ayarlı kettle vs. vs. Lazım mokapot daha basit.
Hiç iş yapmaz demeyeyim de tavsiye etmem sadece.

Ya açıkçası kahve içmeyi çok seviyorum fakat evde kendime hiç yapmadım ve sabahları o sersemlikle kendime yapar mıyım, yapabilir miyim konusunda kendime hiç güvenmiyorum... O yüzden kendimi deneyecek bir alet alıp onunla sınav sonuna kadar idare etmeyi düşünüyorum. Sonrasında Premium zımbırtılara bütçe ayırırım dedim.

Ya açıkçası kahve içmeyi çok seviyorum fakat evde kendime hiç yapmadım ve sabahları o sersemlikle kendime yapar mıyım, yapabilir miyim konusunda kendime hiç güvenmiyorum... O yüzden kendimi deneyecek bir alet alıp onunla sınav sonuna kadar idare etmeyi düşünüyorum. Sonrasında Premium zımbırtılara bütçe ayırırım dedim.
Zaman ayarlı bir filtre kahve makinesine bütçe ayırırsanız kalktığınız saat kahveniz hazır olur. ( yada içeceğiniz saate işte siz bilirsiniz orasını )

Zaman ayarlı bir filtre kahve makinesine bütçe ayırırsanız kalktığınız saat kahveniz hazır olur.

1669325796341.png

Bu aletten var evde fakat ağzı çok küçük, kendi bardakları hariç sığmıyor... Zamanı timer ile hallederim de bardak için aklınıza gelen çözüm var mıdır?

Eki Görüntüle 1583475

Bu aletten var evde fakat ağzı çok küçük, kendi bardakları hariç sığmıyor... Zamanı timer ile hallederim de bardak için aklınıza gelen çözüm var mıdır?
Zaman ayarlı derken demek istediğim, Alarm gibi kuruyorsunuz örnek vermek gerekirse gece sabah 7.30 için kurduğunuzda 7.30 da demliyor size.

Zaman ayarlı derken demek istediğim, alarm gibi kuruyorsunuz örnek vermek gerekirse gece sabah 7.30 için kurduğunuzda 7.30 da demliyor size.

Akşamdan kahvesini ve suyunu koyup timeri de 08.30'a kursam 08.45 de de kendi kapanır. Tam zamanı olmuş olur o da fakat açıkta kahve kalması sorun olur mu?

Zaman ayarlı makineler kendileri otomatik öğütmüyorlarsa, gece içine koyacağınız kahvenin sabaha kadar okside olmasını kabul ediyorsunuz demektir. Hiç hoş bir kahve deneyimi olmayacaktır.

İndüksiyonlu ocaklarda kullanılabilecek çelik moka potlardan alabilirsin, uzun vadeli yatırım olur. Alüminyum olmasına gerek yok ama iyi bir tane al. Ateş başında bile kullanabilirsin - sapı eritme yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı