Mokapotta filtre kahve yapılır mı?

BerkayPAT

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Evde kahve yapma işine merak saldım ve nasıl yapacağım hakkında bilgilenmek istiyorum. Evde filtre kahve ve espresso türü kahve yapmak istiyorum. Espresso türü için mokapot kullanacağım ancak merak ettiğim mokapotta filtre kahve de yapabilir miyim? Filtre kahve için ayrı makineler satılıyor onlardan almayı düşünüyorum ancak mokapotla filtre kahve yapiliyorsa boşuna para vermeyeyim. Bir de son olarak kahveye tat verici şuruplar falan hangilerini ilk denememi önerirsiniz? Hangi kahveye nasil katilir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst üste çok fazla bardak kahve içmeyeceksen makine gereksiz.
Ben oyun oynarken 3-4 bardak içeceksem makinede demleyip sıcak tutmasından da yararlanıyorum. Tekrar hazırlamak vakit kaybı oluyor öteki türlü. Makinenin tek artısı yüksek miktarda, hazırda sıcak kahve bulundurabilmek.
Bunun dışında evde kahve keyfi yapacaksam V60 ve French Press kullanıyorum. V60 tavsiye ederim.
Aslında ilk alacağın şey öğütücü olsun. Sonra demleme türüne göre kendi çekirdeğini öğütüp en taze şekilde içersin. Mokapot biraz zahmetli geliyor bana ama espressoya en yakın ekipman o.

Geri
Yukarı