Molex kablosu nereye takılıyor?

ahmetaltkn

Hectopat
Yer
Killing Demons with Slayer
Daha fazla  
Selamlar. Kasamın üstünde 2 tane Aerocool PWM fan kullanıyorum. Fanlar şu an kontrolcüye bağlı ve diğer fanlara göre çalışıyorlar. Yani hızlı veya yavaş. Fakat fanların devirleri 800 RPM olduğu için boşta dönmüyor fanlar. Sadece performans modunda dönüyorlar. Ben ise boşta da tam yükte dönmesini istiyorum. Araştırmama göre bu Molex kablosunu PSU'ya takmam gerekiyor fakat PSU da böyle bir giriş bulamadım(High Power 650W 80+ Bronze)bu kablo nereye takılıyor ve PSU'ya takılıyorsa kablosunu mu almam gerekiyor? Teşekkürler.

20210225_221837.jpg

İkisi de erkek veya dişi uç mu? Eğer öyle değilse, biraz bastırarak takmayı dene. İçindeki pinleri yamultma ama dikkat et. Diğer Molex bağlantılarını da dene.

Fotoğraflardan anlarsın zaten ikisi de dişi uç. Bastırınca da olmuyor.

Uyumlu değiller ki?
Fan'ın molex kablosunun diğer tarafında içinde erkek uç bulundurmuyor mu? Eğer bulundurmuyorsa yüz yılın en salak üreticisi tarafından üretilmiş olması gerekli. Zira tüm PSU üreticileri dişi molex koyar cihazlarına.

1614292423385.png

Üstte bulunan molex tipi erkek tipi bir molextir. Altında bulunan ise dişi yani sizin elinizde bulunan molextir.

Fan'ın Molex kablosunun diğer tarafında içinde erkek uç bulundurmuyor mu? Eğer bulundurmuyorsa yüz yılın en salak üreticisi tarafından üretilmiş olması gerekli. Zira tüm PSU üreticileri dişi Molex koyar cihazlarına.

Eki Görüntüle 896523

Üstte bulunan Molex tipi erkek tipi bir molextir. Altında bulunan ise dişi yani sizin elinizde bulunan molextir.

Hocam birtanesini yaptım ters takıyormuşum da diğeri olmuyor şu an. Çalışan fan şu an ne kontrolcüde ne de Molex'de çalışıyor. Yarın arayıp değişim isteyeceğim.

Geri
Yukarı