Monitör alacağım hangi mağazadan alayım?

Özür dilerim. Forumda yüzlerce böyle diyeni görünce doğru sandım.

Rica ederim, bu aklınızda bulunsun o şehir efsanesi olarak yayıldı. Monitörler kendi kutularında oldukça korumalıdır, kutu düşse bile zarar görme ihtimali çok düşük. Ama hazır sistem falan aldığında her zaman kargocunun önünde açın. Beklemek zorunda.

Onun da temperli camı sağlamsa zaten taşıma esnasında bir zarar görmemiştir diyebiliriz.

Mağazanın artısı olduğu kadar eksisi de var. Artısı olarak ölü piksel gibi testleri yaptırabiliyorsunuz ve aldığınız gibi kullanma şansınız oluyor bir de sıfır ürün alıyorsunuz. Eksisi olarak fiyatlar piyasanın gelecekteki hali gibi, aşırı güncel fiyatlar oluyor ve her mağazada fazlaca çeşit monitör bulunmuyor. Fiyat performans modelleri bulmakta zorlanıyorsunuz. Mesela forumda sürekli önerilen G24F2, ASUS VP249, MSI G2412 gibi modelleri Teknosa, Vatan, MediaMarkt gibi yerlerde alma şansınız tabii ki olmuyor.

Rica ederim, bu aklınızda bulunsun o şehir efsanesi olarak yayıldı. Monitörler kendi kutularında oldukça korumalıdır, kutu düşse bile zarar görme ihtimali çok düşük. Ama hazır sistem falan aldığında her zaman kargocunun önünde açın. Beklemek zorunda.

Onun da temperli camı sağlamsa zaten taşıma esnasında bir zarar görmemiştir diyebiliriz.

Ben monitörümü bir kere unutmuştum araçta yüz üstü yapışmıştı kutu ama kutuyu öyle sağlam yapmışlar ki köpük falan kaplamışlar kat kat, yani değil yüz üstü yapışması takla atsa bir şey olmaz o derece. Ne kutuda hasar oldu ne monitörde, hafif bir darbe bile olmadı. Tabii ben burada markanın da etkisi olduğunu düşünüyorum. Yani her marka sağlam kutulama yapıyor mu? Bu kadar LCD monitöre bilemedim.

Son düzenleme:
Ben monitörümü bir kere unutmuştum araçta yüz üstü yapışmıştı kutu ama kutuyu öyle sağlam yapmışlar ki köpük falan değil yüz üstü yapışması takla atsa bir şey olmaz o derece. Ne kutuda hasar oldu ne monitörde, hafif bir darbe bile olmadı. Tabii ben burada markanın da etkisi olduğunu düşünüyorum. Yani her marka sağlam kutulama yapıyor mu? Bu kadar LCD monitöre bilemedim.

Çoğunun öyledir. Monitörler ve televizyonlar her zaman iki köpüğün arasına konur darbeleri, düşüşleri absorbe etmesi için. Cihazların %90 değeri panelin kendisi olunca, malum.

Geri
Yukarı