Mağazadan monitör almak

Aqff

Hectopat
İki kere internetten monitör aldım. Birisinde çizgi sorunu, diğerinde ölü piksel vardı ve 14 günlük hakkımı kullanarak iade ettim. Yaşadığım yer merkezi bir yer olmadığı ve teknoloji mağazası bulunmadığı için alıp geleyim yapamıyorum. Ancak internetten ikide iki yaptığım için artık internetten almakta istemiyorum. İade et, para bekle derken bir aydır eski monitörle duruyorum. Çarşamba günü merkezde Vatan'a gidip düşündüğüm monitörlerden birisinin ölü piksel testini falan orada yapıp almayı düşünüyorum ancak bu konularda biraz cahilim açıkçası. Tekrar internetten almam daha mı doğru olur 14 gün olayından dolayı hala düşünüyorum. Orada alırken test yapmak istediğimde sıkıntı çıkarırlar mı falan pek bilemediğimden bilen arkadaşlardan yardım almak için konuyu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha dün Vatan'dan monitör aldım ve testi yapıyorlar. Eğer sorun olursa hemen değişiyorlar.

Aldığım monitörü internetten almış olsaydım 6 ölü piksel garantiye giriyormuş. Yani 5 ölü piksel çıksa garanti kapsımına girmiyor. O yüzden monitör gibi şeyleri elden almak daha mantıklı.

Hocam Vatan Bilgisayar'dan gidip testini yaptırarak al. Temmuz ayında 3 adet monitör almıştık, inceleyip bakıyorlar. Birinde 1 adet ölü piksel çıktı adam anında değiştirip sıfır ürün getirdi. En azından kendi gözünle görerek almış olursun.

Peki hocam diğer testleri de yapabiliyor muyuz veya yapıyorlar mı? Ghosting vs.

MediaMarkt Ankara mağazasında ''ürünü satın almadan test yapamayız, aldıktan sonra da mağaza alımı olduğu için ölü piksel çıkarsa değiştiremeyiz'' demişlerdi bize. Bu nedenle Vatan'ı tercih ettik.

Yeni konular

Geri
Yukarı