Monitör aniden kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor

hacıbaba36

Hectopat
Arkadaşlar bu sorun sadece oyun oynarken oluyordu. Artık başka şeylerle uğraşırken de oluyor genellikle uzun süre açık kalınca böyle oluyor.
Sebebi nedir? Çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Güç düğmesinden kapamak zorunda kalıyorum. Nasıl çözerim bu sorunu? Teşekkürler.
Resimdeki gibi olduktan sonra 5 saniye sonra ekran tamamen kararıyor.

Dosya Ekleri

• 20210116_152320.jpg
    20210116_152320.jpg
    345,1 KB · Görüntüleme: 118
Ekran kartınızda sorun olabilir. Başka bir ekran kartı veya "varsa" işlemcinizin içindeki dahili görüntü biriminden görüntü almayı dener misiniz? Eğer sorunlar kesilirse ekran kartınızda sorun vardır.

Ekran kartınızda sorun olabilir. Başka bir ekran kartı veya "varsa" işlemcinizin içindeki dahili görüntü biriminden görüntü almayı dener misiniz? Eğer sorunlar kesilirse ekran kartınızda sorun vardır.
Hocam bu konuda biraz cahilim sanırım işlemcim (i5 4440) dahili ekran kartına sahip.
Ekran kartını sökmem yeterli olur mu dediğinizi yapmak için?
Daha önce hiç bu işlerle uğraşmadık sök-tak yapmadım bilmiyorum.

i5 4440
R7 240
8 GB RAM
Windows 10
Hazır kasa ASUS M32AD
Sürücü ile ilgili bir sıkıntı olabilir. DDU ile ekran kartının sürücüsünü kaldırıp, tekrar yüklemeyi dener misin?

Sürücü ile ilgili bir sıkıntı olabilir. DDU ile ekran kartının sürücüsünü kaldırıp, tekrar yüklemeyi dener misin?
Hocam komple bilgisayara format atsam tekrar bu dediğinizi yapmama gerek kalır mı?

Hocam komple bilgisayara format atsam tekrar bu dediğinizi yapmama gerek kalır mı?
Gerek kalmaz diye düşünüyorum fakat bahsettiğim şeyi yapmak çok daha kısa yoldan sorununuzu çözecektir. Rehberde anlatılanları aynen uygulayın, bilgisayar yeniden başladığı zaman ise ekran kartınızın buradan indirin. Ben WattMan adlı bir hata alıyordum ve sorunu DDU ile sürücü kaldırarak çözdüm. Sizde de işe yarayacaktır.

Geri
Yukarı