Monitör çalışmıyor ama kasa çalışıyor

Katil civciv

Decapat
Arkadaslar unturned oynarken monitör birden kapandı ve hala kapalı. Monitör kabloları sağlam. İnternetten araştırdım ekran kartımın tozlandıgı soylendı, dogru mudur?
Ve ayrıca kasayı kapatma tuşuna bastığım zaman kasa kapanmıyor

Tozdan olduğunu sanmıyorum. Eğer ekran kartın tozlansa gpu ısınır ve bilgisayar tümden kapanır, sadece monitör değil. Bunun birçok sebebi olabilir. Elinizde farklı ekran kartı ya da monitör varsa denemenizi tavsiye ederim.

Kapandı derken? Ekrana görüntü mü gelmiyor yoksa Monitörün mü çalışmıyor?

Büyük ihtimalle anakart problemi. Güç tuşuna bastığınızda kapanma sinyali gönderilmesine rağmen anakart cevap vermiyor. Ödünç anakart bulabilirseniz ekran kartı olmadan ve ekran kartı ile deneyin.

Benim başıma birden çok defa gelmişti ve hepsi de bellekten kaynaklanıyordu. Bellekleri kontol et bence.

Büyük ihtimalle anakart problemi. Güç tuşuna bastığınızda kapanma sinyali gönderilmesine rağmen anakart cevap vermiyor. Ödünç anakart bulabilirseniz ekran kartı olmadan ve ekran kartı ile deneyin.
Arkadaş haklı, ben ekran kartında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum anakartla ilgili bir problem var. Anakart modelinizi söyleyebilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı