Monitör dahil 8000 TL sistem önerisi

Bütçe
5800
Hikaye tarzı oyunların yarısında 144FPS göremeyeceksiniz ancak 144Hz alırsanız akıcılığı hissedersiniz.
75Hz işinizi görür dedim ben sadece ancak 144Hz almanız çok daha iyi olur tabii ki.

O hazır sistemde kullanılan 1660S modeli çok ısınıyor diye biliyorum ancak yenilenmiş versiyonunda ısınma sorunu çözüldü. Ama yenilenmiş versiyon olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Sanırım eskisi.

Anakartı önermiyorum, büyük ihtimal sistemi yükseltmek istediğinizde değiştirmek zorunda kalacaksınız. 144Hz monitör olarak da bir önerim yok ne yazık ki.

Bu arada ilk hazırladığınız sistemdeki SSD sorunlu. R5 1600 o bütçe için fazlasıyla düşük. Bulmanız da bir mucize zaten. Çoğu yerde stokta yok. Ekran kartı da 1660S olabilirdi.

Ayrıca, ASRock ve INNO3D iyi markalardır. Ülkemizde çok bilinmez ama kaliteli ürünler üretirler.
Valla diyorum ya çok anlamıyorum tüm bilgim buralarda okuduklarım duyduğum şeylerden ibaret. O hazır sistemi çok beğendim fiyatına göre ekran kartı yenilenmiş versiyon ise nasıl sizce fiyatına göre?

Vallahi diyorum ya çok anlamıyorum tüm bilgim buralarda okuduklarım duyduğum şeylerden ibaret. O hazır sistemi çok beğendim fiyatına göre ekran kartı yenilenmiş versiyon ise nasıl sizce fiyatına göre?

Fiyatına göre alınır ancak siz bütçeniz ile bundan daha iyisini alabilirsiniz. Kullanılan işlemci sadece günü kurtarmalık, R5 3600 öneririm. Sistemi yükseltmek istediğinizde çok daha az sorun çıkarır. Anakart ile ilgili düşüncelerimi zaten belirtmiştim. Pek önerdiğimi söyleyemem.

Ben şimdi size bir sistem önereceğim:

İşlemci: R5 3600.

En ucuz:

Vatan:

Anakart: ASRock B450 PRO4.

En ucuz:

Vatan:
Bulamadım o yüzden aynı fiyattan hesaplayacağım.

RAM: G.Skill Ripjaws V 3200MHz 2x8GB.

En ucuz:

Vatan:
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Tek Modül Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da (2 tane)

Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 650W.

En ucuz:

Vatan:

Ekran kartı: 1660S (Gaming X kullandım, biraz pahalı bir model.)

En ucuz:

Vatan:

SSD: Sonradan artttırabilirsiniz.

En ucuz:

Vatan: (Model başka ancak önerim bu)

Vatan toplam fiyat: 7764 TL.

Diğer sitelerden en ucuz fiyat: 7000 TL.

Monitör önerim yok.
Vatan dışındaki sitelerden de önerdim, aradaki farkı görebilin diye.

@Batu Z müsaitsen yardımcı olabilir misin?

Anladığım kadarıyla montaj yapamayacağınızı düşündüğünüz için Vatan'dan alıyorsunuz. Montaj çok zor bir işlem değil. YouTube'dan açarsınız bir montaj videosu, duraklata duraklata, dinlene dinlene yaparsınız montajınızı. Ayrı ayrı sitelerden almanız her şekilde daha mantıklı olur.

Hocam 10 sene önce kendim monte etmiştim kasamı aslında endişem çok da ondan değil yeni parçalar nasıl vs. bilmiyorum tabi de. Ayrı ayrı yerlerden alsam biri gelecek diğeri gelmeyecek pandemi dolayısıyla. Montajı yaparım bi parçada sorun olur anlayamam onu tespit et geri yolla falan. Yazarken bile ruhum darlandı 😂
Fiyatına göre alınır ancak siz bütçeniz ile bundan daha iyisini alabilirsiniz. Kullanılan işlemci sadece günü kurtarmalık, R5 3600 öneririm. Sistemi yükseltmek istediğinizde çok daha az sorun çıkarır. Anakart ile ilgili düşüncelerimi zaten belirtmiştim. Pek önerdiğimi söyleyemem.

Ben şimdi size bir sistem önereceğim:

İşlemci: R5 3600.

En ucuz:

Vatan:

Anakart: ASRock B450 PRO4.

En ucuz:

Vatan:
Bulamadım o yüzden aynı fiyattan hesaplayacağım.

RAM: G.Skill Ripjaws V 3200MHz 2x8GB.

En ucuz:

Vatan:
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Tek Modül Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da (2 tane)

Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 650W.

En ucuz:

Vatan:

Ekran kartı: 1660S (Gaming X kullandım, biraz pahalı bir model.)

En ucuz:

Vatan:

SSD: Sonradan artttırabilirsiniz.

En ucuz:

Vatan: (Model başka ancak önerim bu)

Vatan toplam fiyat: 7764 TL.

Diğer sitelerden en ucuz fiyat: 7000 TL.

Monitör önerim yok.
Vatan dışındaki sitelerden de önerdim, aradaki farkı görebilin diye.

@Batu Z müsaitsen yardımcı olabilir misin?
Teşekkür ederim hocam fark var evet. Çok kararsızım ne yapacağım konusunda bakalım gelen yanıtlara göre bir şeyler düşüneceğim.

Maalesef. Keşke İstanbul’da olsam

Anladığım kadarıyla montaj yapamayacağınızı düşündüğünüz için Vatan'dan alıyorsunuz. Montaj çok zor bir işlem değil. YouTube'dan açarsınız bir montaj videosu, duraklata duraklata, dinlene dinlene yaparsınız montajınızı. Ayrı ayrı sitelerden almanız her şekilde daha mantıklı olur.

Üstat parçaları kendim alıp montajını ben yapsam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim olasılığı nedir? Ve çıkabilecek sorunları ben tespit edebilir miyim neden kaynaklandığını? Sorun değil de zorluklar diyelim.

Son düzenleme:
Maalesef. Keşke İstanbul’da olsam

Üstat parçaları kendim alıp montajını ben yapsam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim olasılığı nedir? Ve çıkabilecek sorunları ben tespit edebilir miyim neden kaynaklandığını? Sorun değil de zorluklar diyelim.
Hiçbir zorluğu yok parçaları tutup son gücünüzle ikiye bölmezseniz eğer. Herşey çok basit tek bir video izleyerek öğrenebilirsiniz. Kablolama içinde bir video izlersiniz herşey tamam.

Arkadaşlar sistem toplama ile ilgili videoları izledim parça parça toplamaya karar verdim sizlerin de önerileri doğrultusunda. Kasa olarak Dark guardian pro düşünüyorum malzeme kalitesi pek iyi değil ama havalandırması çok iyiymiş. 3 tane toz filtresi olması da iyi benim için. Zaten masanın üstüne koyduktan sonra yerinden çok oynamayacak. Psu olarak fsp m85+ düşündüm ancak forumda da birçok sorun okudum. Cooler master mwe 650w, high power performance gd aklımdaki güç kaynakları. Anakart olarak da asrock b450m pro 4 düşünüyorum forumda bir arkadaş incelemiş sağlam bir kartmış sanırım. Öncelikle anakart,psu, kasa seçeyim diğer parçaları sonra düşüneceğim. Sistem yine amd olacak.
İlk etapta sistemi çok yüksek güçlü bir şey almak istemiyorum. Psu, anakart ve kasa sağlam sorunsuz olsun gerisini daha sonra yükseltirim zaten parça parça.
Arkadaşlar gamegaraj aquarius 5a kasayı aldım sonunda, kullanmaktayım. Şuan memnunum biraz kullanayım inceleme tarzı bir şeyler yazacağım almayı düşünenlere de yardımcı olur. Monitör de asus vg249q aldım vatandan deneyerek. Onla ilgili de bir şeyler yazacağım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı