Monitör Dahil, I5 9600K ve GTX 1070 TI Sistem Toplama

Kasanız Mid Tower kasalar arasında en geniş olanlar modellerden biri, bazı anakartların VRM soğutucuları kasa iç hacminin darlığından ötürü çarpışabiliyor radyatör ve fanların içeri montaj edilmesinden ötürü. Ama sizin kasanın üst panelde bulunan fan yuvalarından sonra hatırı sayılır bir boşluğu var, içerisine alamayacağı anakart - radyatör ikilisi neredeyse yok gibi :)
peki bu sisteme düşündüğüm sıvı soğutma hakkında ne dersiniz başka bir model önerir misiniz? bu bütçelerde

Kasanız Mid Tower kasalar arasında en geniş olanlar modellerden biri, bazı anakartların VRM soğutucuları kasa iç hacminin darlığından ötürü çarpışabiliyor radyatör ve fanların içeri montaj edilmesinden ötürü. Ama sizin kasanın üst panelde bulunan fan yuvalarından sonra hatırı sayılır bir boşluğu var, içerisine alamayacağı anakart - radyatör ikilisi neredeyse yok gibi :)
O kasada sadece 120 mm ve 140 mm radyatör desteği bulunduğu yazıyor Corsair sitesinde ve çeşitli incelemelerde. Emin misiniz?
Corsair Carbide Series Spec-04 Review | bit-tech.net
Örneğin son paragrafta HDD kafesinin kaldırılması ve biraz delme işlemiyle anca ön tarafa 240 mm radyatör takılabileceği yazıyor. Ki o kafes kaldırılınca da 3.5" disk desteği de kalmıyormuş. Üst tarafa radyatör desteği hiç yok gibi görünüyor.

@Buğra DOĞAN Alternatif sıvı soğutma: Aerocool P7-L240 Intel ve AMD Uyumlu 240mm Radyatör RGB Sıvı Soğutma Sistemi
> Aerocool P7-L240 Liquid Cooler Review | KitGuru - Part 5
> Aerocool Project 7 P7-L240
> Aerocool P7-L240 All-in-One Review

O kasada sadece 120 mm ve 140 mm radyatör desteği bulunduğu yazıyor Corsair sitesinde ve çeşitli incelemelerde. Emin misiniz?
Corsair Carbide Series Spec-04 Review | bit-tech.net
Örneğin son paragrafta HDD kafesinin kaldırılması ve biraz delme işlemiyle anca ön tarafa 240 mm radyatör takılabileceği yazıyor. Ki o kafes kaldırılınca da 3.5" disk desteği de kalmıyormuş. Üst tarafa radyatör desteği hiç yok gibi görünüyor.

@Buğra DOĞAN Alternatif sıvı soğutma: Aerocool P7-L240 Intel ve AMD Uyumlu 240mm Radyatör RGB Sıvı Soğutma Sistemi
> Aerocool P7-L240 Liquid Cooler Review | KitGuru - Part 5
> Aerocool Project 7 P7-L240
> Aerocool P7-L240 All-in-One Review
Corsair Carbide SPEC-04 Midi-Tower Siyah Kırmızı CC-9011117-WW Bilgisayar Kasası - Nanokatalog bu linkten bakarsanız sizin attığınız ile arasında model farkı var yandaki cam genişliğinden anlayabilirsiniz ayrıca soğutmayı ön panele değil üst kısma düşünmüştüm ve gördüğüm kadarıyla 240mm ' ye kadar destekliyor.

Evet kızak sökülerek hemen hemen her model takılabiliyor, standart şartlarda desteklenen en iyi soğutucu H80i gibi tek fan modeller, ancak kağıt üstünde yazdığından öteye gidilebiliyor çoğu zaman. H serisi çift fan takan çok kişi gördüm o kasaya.

SSD için arka planda montaj delikleri vardı diye hatırlıyorum. Bir bakayım görsel bulabilirsem.

Corsair Carbide SPEC-04 Midi-Tower Siyah Kırmızı CC-9011117-WW Bilgisayar Kasası - Nanokatalog bu linkten bakarsanız sizin attığınız ile arasında model farkı var yandaki cam genişliğinden anlayabilirsiniz ayrıca soğutmayı ön panele değil üst kısma düşünmüştüm ve gördüğüm kadarıyla 240mm ' ye kadar destekliyor.
Corsair Spec-04 Tempered Glass Mid-Tower Case Review - Page 4 of 5 - Legit Reviews
2. paragrafı inceleyebilirsiniz. Evet, benim hatam sığıyormuş fakat bilmenizde fayda var radyatör ve fanların anakartın bir kısmını kapladığından bahsediliyor. Resimleri de inceleyebilirsiniz.

Corsair Spec-04 Tempered Glass Mid-Tower Case Review - Page 4 of 5 - Legit Reviews
2. paragrafı inceleyebilirsiniz. Evet, benim hatam sığıyormuş fakat bilmenizde fayda var radyatör ve fanların anakartın bir kısmını kapladığından bahsediliyor. Resimleri de inceleyebilirsiniz.
Yok estağfurullah ben de zaten eski tecrübelere dayanarak desteklediğini söylemiştim. Araştırıp ayrıntıları kontrol etmen kadar şahane bir şey yok.
Arkada SSD montaj alanlarının var olduğunu da doğrulamış bulunduk attığın link sayesinde.

Yerin bu kadar dar kalmasını beklemiyordum açıkçası. Sanırım kasa biraz küçük gelecek. Başka yan tarafı cam görsel kasa tavsiyeniz varsa ikinizden de almak isterim sıvı soğutma destekli fiyatı 400-500 tl civarında.

MB511 (Penceresi tamperli cam değil.)
MB511 RGB (Penceresi tamperli cam, fanları RGB.)
Teknik özellikleri (Üst panelde 240 mm radyatör desteği bulunuyor.)

AE-P7C1-WH (Tamperli cam demişler ama yan kapağı bu şekilde olan modelin penceresi tamperli cam değil bildiğim kadarıyla, tamperli cam model bu şekilde görünüyor.)
Teknik özellikleri

Araştırıp ayrıntıları kontrol etmen kadar şahane bir şey yok. Arkada SSD montaj alanlarının var olduğunu da doğrulamış bulunduk attığın link sayesinde.
Rica ederim, teşekkürler :)

MB511 (Penceresi tamperli cam değil.)
MB511 RGB (Penceresi tamperli cam, fanları RGB.)
Teknik özellikleri (Üst panelde 240 mm radyatör desteği bulunuyor.)

AE-P7C1-WH (Tamperli cam demişler ama yan kapağı bu şekilde olan modelin penceresi tamperli cam değil bildiğim kadarıyla, tamperli cam model bu şekilde görünüyor.)
Teknik özellikleri

Rica ederim, teşekkürler :)
mb511 RGB olan model pek hoşuma gitmedi. Ben şu kasayı daha çok beğendim Corsair Carbide Spec-Omega Mid-Tower Case Review - Page 3 of 5 - Legit Reviews . Bu kasada önceki gibi sıvı soğutma taktığımızda anakartın üstünde kalma gibi bir yer sıkıntısı falan olur mu ? Ya da havalandırma ve sesi sıkıntı olur mu ?

themoosemessiah's Completed Build - Core i5-6600K 3.5 GHz Quad-Core, GeForce GTX 1070 8 GB SC GAMING ACX 3.0 Black Edition, SPEC-OMEGA ATX Mid Tower - PCPartPicker
Description kısmında kasayla ilgili yorumları var sistem sahibinin. Üst tarafta radyatör için uygun yer olmadığından şikayet etmiş ayrıca alttaki resim de aynı sistemden, o da dikkat çekici.
221534.f72f6d4c9cd2db16a88978bfb7c6f0cf.1600.jpg

Spec-Omega kullanılan ve üst tarafta 240 mm radyatör bulunan farklı bir sistem: clearfork4pk1ng's Completed Build - FX-8350 4 GHz 8-Core, GeForce GTX 1060 6GB 6 GB Dual, SPEC-OMEGA ATX Mid Tower - PCPartPicker

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı