Monitör ekranı nasıl temizlenir?

egehanbey

Picopat
Yer
Dust 2
Merhaba selamlar. Geçen hafta yeni bir monitör satın aldım. Gelen geçen ekrana elini sürdüğü için ister istemez parmak izi ve anlamsız lekeler oluştu. Son paramı monitöre harcadığım için temizleme spreyi alamayacağım. Onun yerine evde nelerle temizleyebilirim?

Uorku

Picopat
Yer
İstanbul
Ben kuru bir mikrofiber bez ile üstüne hafif cam sil sıkarak siliyorum. Param öyle spreylere yetmiyor. Bende bu yöntemi kullanıyorum.

BlackShadow

Hectopat
Ben ıslak bez ile silip mikrofiber bez ile hızlı ama bastırmadan yumuşak hareketlerle duruluyorum, fabrikadan çıkmış gibi oluyor.

shintaro

Femtopat
Yer
Milky Way
Monitörünü elektriğini kestikten sonra nemli bir mikrofiber bez ile silip ardından kuru bir bez ile kurulaman en doğrusu olacaktır. Temizlik malzemelerini ekranda kullanmayı tavsiye etmiyorum.

SypeR

Gigapat
Makaleler
39
Yer
Sakarya
Mikrofiber bez + standart bir Cam sil. Tertemiz ve cillop gibi yapar, üstündeki lekeleri de çıkartır ve zararda vermez. Yalnız cam sille gaza gelip kasasını silmeyin, iz yapıyor. Çıkartana kadar canım çıkmıştı. :)

Eiziiaizii

Centipat
Makaleler
1
Hafif nemli bezle lekelerin olduğu yerleri sil daha sonra gözlük beziyle tüm monitörü bastırmadan nazikçe sil.

Yukarı