Monitör ekranını kararıp gelmesi

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir ASUS VG249Q model monitör aldım. İçinden DP kablosu çıkmıyor bu nedenle bir de paugge vesa sertifikalı 1.4 DP siparişi verdim. Şu anda bu ikiliyi kullanıyorum ancak internette gezinirken veya masaüstünde monitör ekranı belki saliselik olarak kararıp geri geliyor. Monitör kapanmıyor sadece ekran kararıp hemen geri geliyor. Monitörde bir problem olduğunu sanıyorum ancak bazı forumlarda ekran kartında da problem olabilir demişler. Ekran kartım MSI Gaming X RX 5700XT. Acaba sorunun neden kaynaklanabileceği hakkında fikir sahibi olan var mı? NVIDIA tarafında DP Driver'i'ı falan varmış galiba, çoğu kişi bunu kurunca düzelmiş ama AMD'de böyle bir Driver bulamadım.

Tamamen aynı problem bende de var. 5 ay önce topladığım PC ilk kurulduğu günden beri ekran kararıp geri geliyor. 3 saniye kadar sürüyor. Monitör Samsung space SR75 32" 4K , içerisinden çıkan HDMI kablosu ile kullanıyorum. Ekran kartım Asus TUF 2060 .

Tamamen aynı problem bende de var. 5 ay önce topladığım PC ilk kurulduğu günden beri ekran kararıp geri geliyor. 3 saniye kadar sürüyor. Monitör Samsung space SR72 32" 4K , içerisinden çıkan HDMI kablosu ile kullanıyorum. Ekran kartım Asus TUF 2060 .
Bende olay saliselik gerçekleşiyor. Hemen gidip geri geliyor. Oyunlarda rastlamadım ama internette gezinirken veya masaüstünde bir işlem yaparken gerçekleşiyor.

Bende olay saliselik gerçekleşiyor. Hemen gidip geri geliyor. Oyunlarda rastlamadım ama internette gezinirken veya masaüstünde bir işlem yaparken gerçekleşiyor.

Suç aslında ASUS'ta 144Hz mönitör yapıp HDMI kablosu ile göndermek nedir ya? HDMI kablosu ile en fazla 120Hz alırsınız.

Driverların güncelliğinden emin misiniz?
Ekran kartı driver'ım 20.2.2 WHQL. En son 20.4.1 gelmiş ama WHQL değil, o nedenle güncellemedim. Diğer driverlar ise güncel.
Suç aslında ASUS'ta 144Hz mönitör yapıp HDMI kablosu ile göndermek nedir ya? HDMI kablosu ile en fazla 120Hz alırsınız.
Aynen öyle, çok saçma bir durum.

Yaptı mı? Çok ilginç gerçekten sistemlerimiz neredeyse aynı belki sorunu çözerken yardımım dokunur.
Her zaman yapmıyor zaten ancak HDMI ile şu ana kadar yapmadı. Sistemlerimiz aynı demişken dostum biraz konuyla alakasız ancak benim 5700 XT bazen 1600 RPM'den yukarı çıkmıyor. Kafasına göre takılıyor. Bu konu hakkında bir bilgin var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı