Monitör ghosting bir sorun mudur?

Samsung LS27CG510euxuf 27 inç Odyssey G5 QHD 1ms 165Hz FreeSync düz ekran oyun monitörü​

Bu da örnekler.Eki Görüntüle 1939925

Bunların biri extream biri extrem MBR.

VA için korkutucu bir response time yani ghosting testi yok. Senin monitörün 6.5 puan almış galiba bu da kötünün üstü bir değer. Blurr sorununuz olabilir diye not düşmüş rtrings bey zaten response time testindeki resimde Rtrings yazısının amacı budur blurr miktarını ölçmek. Sizin monitörünüz gerçekten attığım model ise G51C diye geçiyor. Samsung'un en yeni G5 flat modeli diyebiliriz 2023 yılında üretilmiş. 300 nit parlaklık yeterli. Rtrings'e göre en iyi değerler FreeSync Premium ile kullanılan değeri.

Kaynak: Samsung Odyssey G5/G51C S27CG51 Review

Rtrings'e göre kötü bir seçim gibi durmuyor monitör. Dandik bir VA kesinlikle değil. MBR modunu bence kullanmayın.

@Thomas Tommy Angelo senin G5'in yeni kardeşini satın almış birisi. 😀

Senin model bu muydu ?

Son düzenleme:
VA için korkutucu bir response time yani ghosting testi yok. Senin monitörün 6.5 puan almış galiba bu da kötünün üstü bir değer. Blurr sorununuz olabilir diye not düşmüş rtrings bey zaten response time testindeki resimde rtrings yazısının amacı budur blurr miktarını ölçmek. Sizin monitörünüz gerçekten attığım model ise G51C diye geçiyor. Samsung'un en yeni G5 flat modeli diyebiliriz 2023 yılında üretilmiş. 300 nit parlaklık yeterli. Rtrings'e göre en iyi değerler FreeSync Premium ile kullanılan değeri.

Kaynak: Samsung Odyssey G5/G51C S27CG51 Review

Rtrings'e göre kötü bir seçim gibi durmuyor monitör. Dandik bir VA kesinlikle değil.

@Thomas Tommy Angelo senin G5'in yeni kardeşini satın almış birisi. 😀

Senin model bu muydu?

Şu an dediğiniz kadarıyla bu monitörümde bir sıkıntı yok bu normaldede böyle bir ghostinge mi sahip. Not bu monitör benim le anı değil maalesef benziyor ama bende G-SYNC yok.

Şu an dediğiniz kadarıyla bu monitörümde bir sıkıntı yok bu normaldede böyle bir ghostinge mi sahip. Not bu monitör benim le anı değil maalesef benziyor ama bende G-Sync yok.

G-Sync desteği resmi olarak yani donanımsal olarak yok ama DisplayPort ile bağlarsanız çalışır. Ona takılmayın.

Attığım modelde resmi G-Sync desteği yok zaten. Bence aynı monitörler eğer değilse attığım önceki mesajı ciddiye almayın. Ben yine de aynı monitör olduğunu düşünüyorum çünkü sizin modeliniz CG510 rtrings bunu G51C diye kısaltmış olabilir.

Son düzenleme:
Şu an dediğiniz kadarıyla bu monitörümde bir sıkıntı yok bu normaldede böyle bir ghostinge mi sahip. Not bu monitör benim le anı değil maalesef benziyor ama bende G-Sync yok.

Bende de G5 var. Sizdeki ghosting gayet normal bende de aynı şekilde ghosting var.
Ghosting abartılacak bir şey değil oyun oynarken sıkıntı çıkarmaz ha olmasa daha iyi olurdu ama bu fiyata maalesef böyle. Zaten G3 G5 G7 G9 gibi monitörler panel tipi Samsung'un olduğu için kaliteli renklere sahip. Kısacası sıkıntı yok gayet normal kafana takma oyna sen oyununu
( Bu arada bilmiyorsan monitörde HDR özelliği var açabiliyorsan oyunlarda HDR aç çok güzel görünüyor.)

VA paneller çok dandik oluyor film izlemek istersen uzaktan bak ghosting sorunu bariz rahatsız eder insanı parlar beyaz beyaz kafayı yersin. Ben IPS alarak kurtuldum.

Doğru VA monitörü alırsan sıkıntı yaşamazsın.

Rtrings'in incelemelerinde satış linki verir ve ben senin için paylaşayım.

Senin modelinde bu.

Bence tıpta tıp olmasa da çok benzerlerdir.

Bende de G5 var. Sizdeki ghosting gayet normal bende de aynı şekilde ghosting var.
Ghosting abartılacak bir şey değil oyun oynarken sıkıntı çıkarmaz ha olmasa daha iyi olurdu ama bu fiyata maalesef böyle. Zaten G3 G5 G7 g9 gibi monitörler panel tipi Samsung'un olduğu için kaliteli renklere sahip. Kısacası sıkıntı yok gayet normal kafana takma oyna sen oyununu.
( Bu arada bilmiyorsan monitörde HDR özelliği var açabiliyorsan oyunlarda HDR aç çok güzel görünüyor.)

Doğru VA monitörü alırsan sıkıntı yaşamazsın.

Teşekkür ederim reis uzun yazın için. Yalnız senin monitörden çok daha güzel olmuş canım çekmedi değil bende G3'üm ile burada ağzım sulanıyor. 😁
Samsung bu işi yapıyor. Galiba konu sahibini kıskandım.

Son düzenleme:
Rtrings'in incelemelerinde satış linki verir ve ben senin için paylaşayım.

Senin modelinde bu.

Bence tıpta tıp olmasa da çok benzerlerdir.

Teşekkür ederim reis uzun yazın için. Yalnız senin monitörden çok daha güzel olmuş canım çekmedi değil bende G3'üm ile burada ağzım sulanıyor. 😁
Samsung bu işi yapıyor.

Vallahi ben 5 ay önce 4.200 TL'ye aldım indirimde çok ucuza yakaladım. İnşallah sizde alırsınız da G3 2. monitör yaparsınız :)

Vallahi ben 5 ay önce 4.200 TL'ye aldım indirimde çok ucuza yakaladım. İnşallah sizde alırsınız da G3 2. monitör yaparsınız :)

Ben direkt OLED'e geçmeyi düşünüyorum imkanım olursa olmazsa VA yerine IPS alırım belki ama güzel bir VA panel o kesinlikle. Response time testi 6.5 hiç fena değil bir VA için. Genelde VA paneller response time testinden patlıyor senin puan mesela 4.7 benim modelim içinse 5.8 puan. VA panel alırken bu değere dikkat etmek gerekiyor. Aramızdaki en yavaş VA seninki. Yine de fiyatına göre fena değil. 👍

Ben direkt OLED'e geçmeyi düşünüyorum imkanım olursa olmazsa VA yerine IPS alırım belki ama güzel bir VA panel o kesinlikle. Response time testi 6.5 hiç fena değil bir VA için. Genelde VA paneller response time testinden patlıyor senin puan mesela 4.7 benim modelim içinse 5.8 puan. VA panel alırken bu değere dikkat etmek gerekiyor.

Haklsınız ben alırken GtG mbrt gibi değerleri aldıktan 1 hafta sonra öğrendim.

Vallahi inşallah OLED'e geçersiniz ama fiyatlar biraz tuzlu :D

Haklsınız ben alırken GtG mbrt gibi değerleri aldıktan 1 hafta sonra öğrendim.

Vallahi inşallah OLED'e geçersiniz ama fiyatlar biraz tuzlu :D

Siz 4.7 puan response time ile rahatsız olmuyorsanız ghostingten 6.5 puan aslında hiç rahatsız olmaz ondan dolayı sizi etiketledim. Umarım akşam akşam yormamışımdır sizi konuya geldiğiniz için tekrardan teşekkürler. Arkadaşının VA panelinin ben gayet iyi olduğunu düşünüyorum ama kendi tercihi daha dönmedi.

Siz 4.7 puan response time ile rahatsız olmuyorsanız ghostingten 6.5 puan aslında hiç rahatsız olmaz ondan dolayı sizi etiketledim. Umarım akşam akşam yormamışımdır sizi konuya geldiğiniz için tekrardan teşekkürler.

Yok zaten arkada forum açıktı.
İhtiyaç olunca yazabilirsiniz tabii ki.

Geri
Yukarı