Monitör GTG ve MPRT değeri bulma

paaradox

Femtopat
Merhaba Arkadaşlar, 1 ms 144 HZ IPS monitör alacağım ama GTG ve mptr önemli monitörleri almadan önce bu GTG ve MPRT değeri nasıl öğrenebilirim? Genellikle satıcılar 1 ms yazıyor ama GTG mi MPRT mi belli değil GTG ve mptr kaç MS olduğunu nasıl öğrebilirim? Almadan önce.

IPS ise %95 MPRT'dir.

GtG olduğuna bakmak için incelemeleri izleyebilir veya model var ise söyleyebilirsiniz.

GtG olduğunda üreticiler genelde belirtir zaten.

Model nedir?

IPS ise %95 MPRT'dir.

GtG olduğuna bakmak için incelemeleri izleyebilir veya model var ise söyleyebilirsiniz.

Model nedir?
aoc 24g2u
IPS ise %95 MPRT'dir.

Model nedir?
bide xg2405 var

@paaradox
24G2U Extreme modda 1ms (MPRT), XG2405 ise Extreme modda 1ms (GtG).

@paaradox
24G2U Extreme modda 1ms (MPRT), XG2405 ise Extreme modda 1ms (GtG).

max 2000 tl 144 hz ips tavsiyen varmı senin peki başka hocam ?

Max 2000 tl 144 hz ips tavsiyen var mı senin peki başka hocam ?
Benim bunlar dışında yok. İkisi arasından da renk gamutları çok daha iyi olduğundan AOC öneririm.

GtG ile MPRT profesyonel veya ciddi düşünmüyorsanız cok da onemli degil.

Bunu dememin sebebi bu 1ms'ler bir mod ile aciliyor ve o mod da parlaklığı vs. dusuruyor, ekstra ghosting yapabiliyor.

Benim bunlar dışında yok. İkisi arasından da renk gamutları çok daha iyi olduğundan AOC öneririm.

Bunu dememin sebebi bu 1ms'ler bir mod ile aciliyor ve o mod da parlaklığı vs. dusuruyor, ekstra ghosting yapabiliyor.
hocam mod açılmadan 1 ms gtg olan model varmı ? onu alım

hocam mod açılmadan 1 ms gtg olan model varmı ? onu alım

Son düzenleme:
@paaradox benim bildiğim hepsi bir mod ile, ama kimisinde modu açmanın neredeyse hiç götürüsü olmuyor.

Bunun için de çöp derecesinde renklere sahip olan TN panellere yönelmelisiniz. Şahsen sırf MS için bunu yapmanızı asla önermem ama karar sizin.

Geri
Yukarı