Monitör hoparlöründen ses alamıyorum

Yilmaz777

Picopat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar ekran kartı sürücümü DDU ile kaldırıp son sürüme güncelledikten sonra monitörün hoparlöründen ses alamıyorum. Kulaklık takınca ses alıyorum ama kulaklığı çıkarınca çarpı işareti geliyor resimdeki gibi. Ses simgesine sağ tıklayıp monitörümü de seçemiyorum çünkü monitörü görmüyor artık bağlı hoparlör yok diyor. Güncellemeden önce görüyordu monitörü. Eski sürüme geri dön demeyin çünkü bayağı eski bir sürümdü.

Ekran kartı: MSI RX 570 Armor O8G.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 851814

Arkadaşlar ekran kartı sürücümü DDU ile kaldırıp son sürüme güncelledikten sonra monitörün hoparlöründen ses alamıyorum. Kulaklık takınca ses alıyorum ama kulaklığı çıkarınca çarpı işareti geliyor resimdeki gibi. Ses simgesine sağ tıklayıp monitörümü de seçemiyorum çünkü monitörü görmüyor artık bağlı hoparlör yok diyor. Güncellemeden önce görüyordu monitörü. Eski sürüme geri dön demeyin çünkü bayağı eski bir sürümdü.

Ekran kartı: MSI RX 570 Armor o8g.

HDMI ile mi bağlı.

HDMI ile mi bağlı.
Hayır Display ile bağlı. Sürücüyü güncellemeden önce de Display Port ile kullanıyordum ama ses geliyordu bununla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Sorun sürücülerde, güncelleme için neden kaldırdınız eski sürücüyü?
Eski sürüm baya eskiymiş yeni farkettim bende DDU ile kaldırıp son sürümü kurdum. Eski sürümü kaldırmadan kurarsak sorun yaratıyormuş.

Hayır display ile bağlı. Sürücüyü güncellemeden önce de Display Port ile kullanıyordum ama ses geliyordu bununla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Eski sürüm bayağı eskiymiş yeni fark ettim bende DDU ile kaldırıp son sürümü kurdum. Eski sürümü kaldırmadan kurarsak sorun yaratıyormuş.

Benim bildiğim monitör hoparlöründen VGA DVI ve DP ile ses alınmaz almak için HDMI lazım.

Sorun sürücülerde, güncelleme için neden kaldırdınız eski sürücüyü?
Eski sürücünün üzerine kurulup güncellensede yine aynı hatayı veriyor
Benim bildiğim monitör hoparlöründen VGA DVI ve DP ile ses alınmaz almak için HDMI lazım.
Hayır DP ilede , HDMI ilede ses alınıyor. Bende şu an DP (v1.2) ile ses alıp (RX570 ARMOR 8GB) kullanıyorum.
Arkadaşlar bu sorun için AMD bugün yeni sürücü yayınlamış https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı