Monitör için 144 Hz 1 ms kablo önerisi

Sisteminizi yazabilir misiniz?
Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon Wi-Fi amf X570 soket AM4 DDR4 4400 (OC)MHz ATX.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.

Ekran kartı: GeForce RTX 2060 Super Gaming X mödeli 8 GB GDDR 6 256 Bit DX 12.

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (4x8GB) DDR4 3200MHz CL16.

Sıvı sogutma: Gamepower ıceberg 240 RGB CPU sıvı soğutma 240mm.

Güç kaynagı: Everest Rampage RGB-850 Watt +80 Plus Gold RGB LED'li Full moduler.

Ekran

1f4fa.png

: MSI Optix MAG321CQR 31.5” 144Hz 1ms wqhd Curved Gaming monitör.

Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon Wi-Fi amf X570 soket AM4 DDR4 4400 (OC)MHz ATX.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.

Ekran kartı: GeForce RTX 2060 Super Gaming X mödeli 8 GB GDDR 6 256 Bit DX 12.

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (4x8GB) DDR4 3200MHz CL16.

Sıvı sogutma: Gamepower ıceberg 240 RGB CPU sıvı soğutma 240mm.

Güç kaynagı: Everest Rampage RGB-850 Watt +80 Plus Gold RGB LED'li Full moduler.

Ekran.

Eki Görüntüle 541963

MSI Optix MAG321CQR 31.5” 144Hz 1ms wqhd Curved Gaming monitör.

HDMI kullanın. Free Sync kullanamayacaksınız çünkü. O nedenle Display Port kablosunu almayın bence.

HDMI kullanın. Free Sync kullanamayacaksınız çünkü. O nedenle Display Port kablosunu almayın bence.

Mantıklı olan hangisi HDMI ile kulanırsam artıları ne olur DisplayPort ile kullanırsam ne olur ya da eksileri dediginiz Free Sync ekranda olan kopmaları önleyen destek galiba öyle biliyorum HDMI ile ancak bu özelligi aktif kullanabilirim dediniz tam anlmadım.

Mantıklı olan hangisi HDMI ile kulanırsam artıları ne olur DisplayPort ile kullanırsam ne olur ya da eksileri dediginiz Free Sync ekranda olan kopmaları önleyen destek galiba öyle biliyorum HDMI ile ancak bu özelligi aktif kullanabilirim dediniz tam anlmadım.

FreeSync kullanamazsınız çünkü NVIDIA işlemcili bir ekran kartı kullanıyorsunuz. O nedenle FreeSync kullanamayacaksanız DP kablosu almak çok gerekli olmayacak.

Aklım karıştı şimdi hangi kablo ile sitemimde olan özelikleri kulanabileceğim kusura bakmayın kafam karıştı çünkü biri HDMI olmazsa kulanamazsın diyor biri DP şart onda.

Dostum, DP kablosu alırsan, monitörün tüm özelliklerini kullanabilirsin. HDMI sürümün destekler ise, sadece 144Hz alırsın. Yani HDMI kablosu ile monitörünün özelliklerini kullanamazsın. Bu yüzden DP kablosu almalısın. Hem 144Hz görüntü verecek, hem de monitörünün tüm özelliklerini kullanabileceksin. https://www.hepsiburada.com/paugge-...splayport-1-4-kablo-entdp1420-pm-HB00000HXYN4

FreeSync destekli monitörlerde, G-Sync özelliği açılıyor. Yanlış bilgi verme. @Egemen Sag

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilgi vermiyorum. FreeSync kullanamayacağını söylüyorum ve kullanamayacakta. Videoda ise FreeSync monitörde G-Sync kullanmayı anlatıyor. Yani FreeSync kullanmıyor yine. Ayrıca bu videoda hatırladığım kadarıyla açılabildiğini ama %100 garantili olmadığını da söylüyordu. Yani sonuç olarak çıkacak bir arıza kendi sorumluluğunda olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı