Monitör no signal hatası

bummbe

Decapat
Uzun bir zamandır yaşadığım sorunu paylaşmak istedim.
İlk başlarda oyun oynarken no signal yazısı çıkıyor ve PC reset atıyordu.
Daha sonra oyuna girdiğim an no signal yazısı çıktı ve en sonunda oyuna girmesem bile no signal deyip kapanıyor. Aslında PC çalışıyor ışıkları yanıyor fanları çalışıyor ve kapanırken matkap sesi gibi bir ses geliyor.
Özellikler:
RX570.
Ryzen3 2300X.
Corsair 8 GB 3000MHz.
A320 S2H anakart.
500W PSU.
LG 22MK400H-B monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bende olmuştu ram ve ekran kartının uçlarını silgi ile sil güzelce monitörün ayarlarından ve bilgisayarın ayarlarından uyku zamanını hiç bir zaman olarak ayarla olur inşallah

Aynı sıkıntı dün benimde başıma geldi bir kaç kere. İntelden AMD geçtim sorunlar bitmiyor arkadaş ya. Konu takip çözüm bulursanız konuya ekleyin lütfen.

Hd 7850 kartım var devamlı gpu arızası verir bende firinlarim 4 5 ay kullanırım. En son yaptığım da çıkışlarda sorun oldu ve sinyal yok sorunu çıktı bende çıkışları kurcaladım ve düzeldi bu sorun ya dönüştürücü den yada çıkışlardan oluyor

Kapanırken çıkan matkap sesini saymazsak aynı sorun bende de var. Bilgisayar'ın sıcaklığına falanda baktım sıcaklıkla alakalı bir şey değil rastgele zamanlar görüntü gidiyor no signal yazıyor. Çözüm bulabildin mi?
Ekran Kartı : Asus Dual Rx580 4gb.
İşlemci : Ryzen 5 1600.

Kapanırken çıkan matkap sesini saymazsak aynı sorun bende de var. Bilgisayar'ın sıcaklığına falanda baktım sıcaklıkla alakalı bir şey değil rastgele zamanlar görüntü gidiyor no signal yazıyor. Çözüm bulabildin mi?
Ekran Kartı : Asus Dual Rx580 4gb.
İşlemci : Ryzen 5 1600.

Aynı sıkıntı bende de var kasa çalışıyor ekran klavye mouse kapanıyor. Fark ettiğim bu sorunu yaşayanların işlemcisi hep ryzen 5 serisi. Hala bulamadım sebebini aylar oldu. PSU bile değiştim nafile.

Aynı sıkıntı bende de var kasa çalışıyor ekran klavye mouse kapanıyor. Fark ettiğim bu sorunu yaşayanların işlemcisi hep Ryzen 5 serisi. Hala bulamadım sebebini aylar oldu. PSU bile değiştim nafile.

Sorunun çözümünü buldunuz mu hocam aynı sorunu yaşıyorum. Ryzen 5 1600 işlemcim.

Sorunun çözümünü buldunuz mu hocam aynı sorunu yaşıyorum. Ryzen 5 1600 işlemcim.

Benim sorunum kendiliğinden çözüldü özel bir şey yapmadım. Şimdi çok nadir ayda 1 kere yapıyor. PSU değişmiştim ama ondan olmadığını anladım büyük ihtimal ekran kartı driver veya anakart ile ilgili sanırım çünkü en son BIOS güncellemesi yapmıştım o günden beri çok nadir oldu bu sorun. Tavsiyem temiz bir format sonrası eğer varsa BIOS güncellemesi yapın. AMD sitesindeki chipset driver ve benzeri şeyleri de kaldırdım PC'den onlar yüklüyken çok sık oluyordu bu. Umarım sizin sorununuz da düzelir.

Aynı sıkıntı bende de var kasa çalışıyor ekran klavye mouse kapanıyor. Fark ettiğim bu sorunu yaşayanların işlemcisi hep ryzen 5 serisi. Hala bulamadım sebebini aylar oldu. PSU bile değiştim nafile.
Bu hattının birçok sebebi olabilir. Benim sorunum çözüldü sorun ram deymiş. Benim ram 3000mhz ama ilk taktigimda 2133mhz calisyodu bende 3000e çektim 1 yıl falan 3000mhz kullandım ama bu konustugumuz sıkıntı vardı. Sonra discord dan bi arkadas bana ramlerin mhz ini düşür sorun çözülür dedi denemedim sorun çözüldüğü. Şuan ram 2133mhz da çalışıyor ama sorun çözüldü.

Benim sorunum kendiliğinden çözüldü özel bir şey yapmadım. Şimdi çok nadir ayda 1 kere yapıyor. PSU değişmiştim ama ondan olmadığını anladım büyük ihtimal ekran kartı driver veya anakart ile ilgili sanırım çünkü en son BIOS güncellemesi yapmıştım o günden beri çok nadir oldu bu sorun. Tavsiyem temiz bir format sonrası eğer varsa BIOS güncellemesi yapın. AMD sitesindeki chipset driver ve benzeri şeyleri de kaldırdım PC'den onlar yüklüyken çok sık oluyordu bu. Umarım sizin sorununuz da düzelir.
Anakartın nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı