Monitör televizyon gibi akmıyor

sundaymorn

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar 0.5ms monitöre sahibim fakat haber kanalları izlerken altta kayan yazılar olur biliyorsunuz orada küçük haberler vs yazar son dakika yazar aşağıda kayarak geçer.

Ne yaptıysam akmıyor yazı G-Sync açtım monitörü 30Hz 24 Hz yaptım her ayarı yaptım televizyon gibi akmıyor. Evdeki farklı monitörlerde de denedim ne yaptıysam olmadı.
Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 0.5ms monitöre sahibim fakat haber kanalları izlerken altta kayan yazılar olur biliyorsunuz orada küçük haberler vs yazar son dakika yazar aşağıda kayarak geçer.

Ne yaptıysam akmıyor yazı G-Sync açtım monitörü 30Hz 24 Hz yaptım her ayarı yaptım televizyon gibi akmıyor. Evdeki farklı monitörlerde de denedim ne yaptıysam olmadı.
Sebebi ne olabilir?

30-24 Hz derken televizyonlar zaten 60 Hz monitörünüz kaç Hz?

Keskinlik ayarını düşürün.
Hocam tv 4k akıyor gayet yağ gibi 60hz.

30-24 Hz derken televizyonlar zaten 60 Hz monitörünüz kaç Hz?

165Hz.

Tvdeki gibi akmıyor hocam.

Oyunlarda ghosting vs yok. Oyunlar akıyor fakat videoalar filmler akmıyor.

Monitörü 24Hz yaptım 30Hz yaptım 60 Hz yaptım çoğu Hz değerinde denedim TVdeki gibi akmıyor. Video izleniyor fakat o altta kayan yazılar akmıyor TV çok daha akıcı geliyor gözüme.

Hocam tv 4k akıyor gayet yağ gibi 60hz.

165Hz.

Tvdeki gibi akmıyor hocam.

Oyunlarda ghosting vs yok. Oyunlar akıyor fakat videoalar filmler akmıyor.

Monitörü 24Hz yaptım 30Hz yaptım 60 Hz yaptım çoğu Hz değerinde denedim TVdeki gibi akmıyor. Video izleniyor fakat o altta kayan yazılar akmıyor TV çok daha akıcı geliyor gözüme.
Hocam keskinlik ayarının Hz ve çözünürlük ile alakası yoktur. Görüntüyü daha net hale getirir fakat kamera ve görüntü akması halinde titreme, kasma olayı yaşanır. Monitörünüzün resim ayarlarını kontrol edin. Keskinlik adında bir ayar olması lazım. Yüksekse düşürmeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı