Monitör Yerine Ekran Kartı Almak Mantıklı Mı?

Hocam Toshiba OCZ TR200 modeli EVO 860 kadar iyi bir modeldir şahsen arkadaşıma topladığım sisteme ekledim harika performansı var şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca CL19 değerin pek bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum, öyle bir şüphe varsa da başka bir 3466MHz RAM tercih edilebilir. 200 TL bütçe aştığına değecek bence.
RX 590, GTX 1070 ile kapışmıyor. RX 580’in güncellenmiş versiyonu kendisi.
Hocam kapışıyordan kastım yanlış bilgi vermek değil, sadece performansının iyi olduğunu belirtmek istedim "RX 590, GTX 1070'ten daha iyi bir kart" gibi bir şey demiyorum, demek istediğim şey kartın performansının RX 580 ile GTX 1070 arasında olduğu.

Hocam Toshiba OCZ TR200 modeli EVO 860 kadar iyi bir modeldir şahsen arkadaşıma topladığım sisteme ekledim harika performansı var şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca CL19 değerin pek bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum, öyle bir şüphe varsa da başka bir 3466MHz RAM tercih edilebilir. 200 TL bütçe aştığına değecek bence.
SSD’ye pek lafım yok zaten :) Ama o RAM olmamış cidden. HyperX Predator alınması daha mantıklı olur. Tavsiyem CL15-16 değerinde bir RAM’dir. 3000MHz CL15 veya 3200MHz CL16 bir RAM iş görür. Ekran kartı konusunda tekrarlıyorum : %5’lik bir fark için 300₺ fazladan gömmeye değmez. @Pantheon @Oreki bir el atarsanız gerçekten çok iyi olacak...

Sistemi kendiniz toplayabilecek yada toplatabilecek bir yakınınız var mı?
Bütün parçaların aynı yerden olmasını biraz da toplanmış bir şekilde gönderilebilmesi için istiyordum. Eğer mevcut bir pc toplama videosu varsa, ki elbet vardır. Bakarak yapabilirim. Ancak evet yaptırabileceğim güvendiğim bir yer var başında beklerim zaten.

Benzinli ile dizel araç gibi
GTX 1060 Tİ diye bir model ekran kartı yoktur. RX 590'ın performansı GTX 1070 ile kapışıyor öyle diyim size hocam yanlış bilgim yok, yani RX 580'den daha iyi bir kart hocam bu da GTX 1060'ı ezip geçiyor öyle diyeyim bak hazır GTX 1060 parasına bulmuşsun o kartı al mutlaka ayrıca dış görünüşe takıntın varsa yeni modelleri beklemek zorundasın.

Sanırım bir yönetici, cevap yazmadığı sürece kararsız kalacağım :) Herkes farklı bir şey söylüyor.

RX590 vs RX580 tartışmasına girmenize gerek yok. Ona sizin de dediklerinizi göz önünde bulundurarak karar vereceğim. Karşılaştırma videosu var ise onu da izlerim.

Ancak diğer parçalar da ortak karar alınabilse güzel olucak :D Başka bir forumdan daha konu açtım, herkes farklı bir şey söylüyor. Mesela bana önerdiğiniz kasaya kötü dendi. Bir yönetici bana yardımcı olabilirse sevinirim :)

Sinerji Firmasından
MSI B450M PRO-VDH 2133mhz-3466mhz = 552 TL
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm = 268 TL
CoolerMaster MasterBox MB511 = 495 TL
Teknolojipazar Firmasından
RYZEN 5 2600 = 1243 TL
Corsair 16GB(2x8) 3000Mhz = 785 TL
FSP Hydro 600 600W 80+ Bronze = 385 TL
Samsung 250GB 860 Evo = 368 TL
SAPPHIRE 8GB RX 580 NITRO+ OC = 1603 TL
Toplamda 5.699 TL gibi bir rakam çıkıyor fakat her şeyi tamam bir sistem, bellek de dahil olmak üzere sonradan eklenecek bir donanım kalmıyor.
Şu şekilde de değerlendirebilirsiniz, SDD yi bugün almayıp işlemciyi 1484 TL ile Ryzen 5 2600X olarak değiştirip, güç kaynağını ileriye dönük olması açısından 418 TL ile FSP Hydro 700W 80+ Bronze ile değiştirerek sistemi 5.605 TL ile toplayabilirsiniz. Uygun bir indirim yakaladığınızda ileride SDD eklersiniz.

Ne almam gerekiyorsa baştan almak istiyorum. Eğer bütçem yetmeyecek olursa, kısa bir süre bekleyip geriye kalan alamadığım parçayı sonradan alabilirim. İndirim beklemeye gerek yok.
16 GB RAM için, neyden kıstınız? 16 GB RAM görünce hoşuma gitmedi değil açıkcası, yıllardır 2 GB RAM kullanıyorum :D Ama neyden kıstığınızı da bilmek isterim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı