Monitör Yerine Televizyon Almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CrossFire

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Bir önceki konumda bahsetmiştim alacağım sistemden, monitörsüz 4600 TL tutuyor.
Her neyse asıl konuya gelmek istiyorum. Evde şuanda Samsung Smart Tv var. Ailem biraz belgesel hastası olduğu için yeni bir televizyon almayı düşünüyoruz. Boşta kalan Samsung televizyonu da monitör yapmayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz ? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Tam dolu dolu 45 dakika oldu, denetimden geçmesini bekliyorum. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir ? Lütfen biraz daha ilgi.

Televizyonların genellikle gecikme süreleri yüksek olduğundan ghosting dediğimiz hayaletlenme sorununa neden oluyor. Bunu kendim de evdeki televizyonda yaşadım ve hiç hoş değil inanın. Sırf bu gecikmeden ve hayaletlenmeden kurtulabilmek için insanlar düşük gecikme değerine sahip monitörler tercih ediyor. Eğer geçici olarak düşünüyorsanız idare edebilir fakat oyun oynayan birinin sürekli olarak TV'de oyun oynayabileceğini sanmıyorum. Çünkü ciddi anlamda çekilmez bir hal alabiliyor.

Tam dolu dolu 45 dakika oldu, denetimden geçmesini bekliyorum. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir ? Lütfen biraz daha ilgi.
İyi güzel söylüyorsunuz ancak bu denetimleri bizler yani insanlar yapıyor biliyorsunuz değil mi? Ayrıca denetimden geçse bile bu saatte cevap alma olasılığı da pek yüksek değil. Bu yüzden biraz sabır lütfen.

Televizyonların genellikle gecikme süreleri yüksek olduğundan ghosting dediğimiz hayaletlenme sorununa neden oluyor. Bunu kendim de evdeki televizyonda yaşadım ve hiç hoş değil inanın. Sırf bu gecikmeden ve hayaletlenmeden kurtulabilmek için insanlar düşük gecikme değerine sahip monitörler tercih ediyor. Eğer geçici olarak düşünüyorsanız idare edebilir fakat oyun oynayan birinin sürekli olarak TV'de oyun oynayabileceğini sanmıyorum. Çünkü ciddi anlamda çekilmez bir hal alabiliyor.

İyi güzel söylüyorsunuz ancak bu denetimleri bizler yani insanlar yapıyor biliyorsunuz değil mi? Ayrıca denetimden geçse bile bu saatte cevap alma olasılığı da pek yüksek değil. Bu yüzden biraz sabır lütfen.
Eğer dediğiniz gibi bir durum oluyorsa ki öyle söylüyorsunuz televizyonu satıp monitör alabilirim. Monitör önerilerinizi bekliyorum. Max. bütçe 600-800 arası olur.
Bu arada sizde tabi bir yana haklısınız ama önceki konular da anlık onay aldığım için biraz şaşırdım.

Bu monitörü alabilirsiniz. Hem IPS yani daha doğru renklere sahip ve görüş açısı daha geniş hem de düşük gecikme değerine sahip.

@Adion Son olarak eklemek istediğim dediğim televizyon da PS4 oynuyordum ve gerçekten muazzam bir kalitede bunu yapıyordum. Televizyon nasıl diyeyim sıradan bir televizyon değil yani biraz garip geldi ben daha iyi olabileceğini düşünmüştüm. 100'' ekrandan daha büyük şuanda elimde net bilgi yok ama 107'' ekran olması lazım. Eğer derseniz marka ve modeli gerçekten iyi ise bir zararını görmezsin diyorsan yarın ayrıntılı bilgi veririm.

@CrossFire Ayrıntılı bilgi verin fakat televizyon üst düzey, son model bir şey değilse iş göreceğini sanmıyorum. Öyle olsa bile bu önerdiğim monitör kadar az gecikme değerine sahip olamaz. Ben yine de ciddi bir oyuncuysanız ve bütçeniz el veriyorsa monitör almanızı tavsiye ederim.

@Adion Anladım. O zaman ben size bu konu üzerinden tekrar gerekli bilgileri yollarım. Bütçem yok eğer TV'nin özelliklerini söyledikten sonra yine monitör tavsiye ederseniz TV satıp parasıyla monitör alacağım.

Bu arada 100'' ve 107'' demişim yanlış anlaşılma olmasın 100cm ve 107cm olarak yazdım. Inc cinsinden değil.

@Adion Eğer musaitseniz modelini öğrendim sizden ricam internet üzerinden araştırmanız.
Samsung UE40D6500VSXTK

Son düzenleme:
Burada bulduğum değerlere göre ortalamada 15.5 MS'ye sahip. Bu da bana kalırsa çok yüksek bir değer. Monitörlerde 5 MS istemeyenler var. Siz isterseniz yine de bir deneyin, rahatsızlık vereceğini düşünüyorum fakat kişiden kişiye göre değişebilir. Olur da vermezse kullanırsınız. Verirse satıp önerdiğim monitörü alabilirsiniz.

@Adion Çok çok teşekkür ederim ancak ben görüntü işinden pek anlamam. Gözle görülmez bir hata ne olabilir. Kullanmaya başladıktan sonra bunu nasıl farkedebilirim? İlk defa böyle lüks bir sistemim olacak en başta çok hoş geleceğinden dolayı pek bir şey anlayacağımı sanmıyorum. Eğer kullandıktan sonra söyleyeceğiniz sorunlarla karşılaşırsam kesinlikle önerdiğiniz monitörü alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@CrossFire En basitinden ShadowPlay ile FPS sayacını açın ya da başka bir program ile. Ona doğru bakarken oyunda hareket edin. Sayacın bir önceki karedeki sayıyı gölge şeklinde gösterdiğini anlayacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı