Monitör yükseltmesi için GTX 750 Ti'den RX 580'e geçiş

sevketm

Decapat
Merhaba değerli arkadaşlar. Bu virüs günlerinde evde PC oyunlarına sardım.

Şu an 17" eski bir monitör kullanıyorum. 21.5 veya 24" FreeSync bir monitör alacağım. Fakat çözünürlük yükseleceği için şu anki ekran kartımın (750 Ti) oyunlarda yeterli performans vermeyeceğini düşünüyorum.

"GTX 750 Ti " ile "1280X1024" çözünürlükte 17" monitörde oyunlar da 35-55 arası FPS alıyorum. 24" monitöre geçince bu değer ne kadar düşer?

RX 580 alsam çok bir şey fark eder mi? Aynı kalsa nasıl olur? Değer mi?

Sistemimin diğer özellikleri:
  • CPU: AMD Phenom II X4 955
  • SSD: Kingston A400 120GB
  • HDD: Samsung HD502HJ 500GB
  • RAM: 1x8GB
  • Anakart: ASUS M4N68T-M-v2
  • PSU: Aerocool 500W

Kardeşim senin PC'de darboğaz olur onerim PC'ni degistirmen. Diğer türlü ekran kartının performansından yararlanamazsın.
GTX 750 TI'dan RX 580'e geçmek ciddi bir fark yaratır fakat o işlemcinin RX 580 için düşük olduğunu düşünüyorum. PC'yi yenilemek bence daha mantıklı olacaktır.

Teşekkür ederim arkadaşlar. o zaman rx 580 e geçeceksem sistemi ryzen ddr4 lü yeni bir sistem kurarım. aksi halde şu an ki anakartım ryzen desteklemiyor.

fakat şu an ki sisteme 24 inç monitör alsam aşırı fps kaybı yaşar mıyım?

Teşekkür ederim arkadaşlar. o zaman rx 580 e geçeceksem sistemi ryzen ddr4 lü yeni bir sistem kurarım. aksi halde şu an ki anakartım ryzen desteklemiyor.

fakat şu an ki sisteme 24 inç monitör alsam aşırı fps kaybı yaşar mıyım?
Çözünürlük değişmediği sürece FPS kaybı yaşamazsın diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı