Monitörde Beyaz Çizgi Var

297689

Hectopat
Makaleler
1
Son bir haftadır gözüme çarpıyor. Ekranı temizlemediğim için olduğunu düşündüm fakat temizlikten dolayı olmadığını anladım.

F6984FB6-AE46-4511-8B3F-F97C5093538D.jpeg

Markası nedir ve ne zaman aldınız? İlk aldığınızda olmadığından emin misiniz, belki gözünüze çarpmamıştır?
AOC G2460PF. Tam hatırlamıyorum fakat bir yıla yakın olması lazım. Tam bir yıl olduğunu zannetmiyorum. Birazdan bakarım faturaya. İlk aldığımda kesinlikle yoktu. Oyunlarda gözüme çok çarptı. Tüm oyunlarda denedim. Hepsinde var. Monitörü kapatıp açtığımda "AOC" yazısı geliyor ve o esnada hiç yok. Fakat gerçek görüntüye geldiğimde hep var. Koyu renkli görüntülerde çok belirgin.
Markası nedir ve ne zaman aldınız? İlk aldığınızda olmadığından emin misiniz, belki gözünüze çarpmamıştır?
Bu ölü piksel mi oluyor?
Şunu fark ettim. Ölü piksel testinde simsiyah ekranda hiç yok. Fakat koyu renkli diğer renklerde var.

Sanmam ama bunu şu şekilde anlarız; monitörü başka bir görüntü alabileceğiniz şeye bağlayın.
Evde eski monitör var. Onda deneyeceğiz abimle. İkisinde de sorun olsun istemem ama sorun olacaksa monitörde olsun. Ekran kartı garantisi bitti. Ağlayacağım sanırım.
Sanmam ama bunu şu şekilde anlarız; monitörü başka bir görüntü alabileceğiniz şeye bağlayın.
Biraz daha dikkatli bakınca her yerde gözüküyor aslında. Açılış ekranında üst ve alt açılardan bakıldığında gökkuşağı renkleri çıkıyor köşede.

Evde eski monitör var. Onda deneyeceğiz abimle. İkisinde de sorun olsun istemem ama sorun olacaksa monitörde olsun. Ekran kartı garantisi bitti. Ağlayacağım sanırım.

Biraz daha dikkatli bakınca her yerde gözüküyor aslında. Açılış ekranında üst ve alt açılardan bakıldığında gökkuşağı renkleri çıkıyor köşede.
Problem etmeyin; ekran kartınız nedir? Kablodan bile kaynaklanıyor olabilir; sanmıyorum ama eğer ekran kartındansa, üzülmeyin. Her işte bir hayır vardır, daha iyisini alırsınız. ✌🏿

Geri
Yukarı