Monitörde düşük giriş gecikmesi vs yanıt verme zamanı

Oğuzhan18

Hectopat
En iyi verimi almam için sizce görüntü ayarları nasıl olmalı?

Yanıt verme zamanı ne olmalı? Standart mı? Gelişmiş mi? Ultra hızlı mı? Ultraya almayı düşünüyorum ama hangi mod daha önemli? Normalde giriş gecikmesini kullanıyordum.

Düşük giriş gecikmesi özelliği açık mı olmalı?

(Not: Yanıt verme zamanını gelişmiş ya da Ultraya getirdiğimizde düşük giriş gecikmesi özelliği çalışmıyor haberiniz olsun.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük giriş gecikmesini her şekilde açmanızı öneririm. Yanıt verme zamanında ideal ayar monitörden monitöre değişir. İnternetten ufo test diye aratıp ilgili sitede deneyerek ideali bulmalısınız. Tepki süresi kısaldıkça ghosting artar genelde. En kısa tepki süresi olan ultrayı seçip ufoları izleyin, sonra bir düşüğünü... Amaç az ghosting/motion blur ile olabildiğince düşük tepki süresini seçmek.

Monitör marka modeli nedir?

Yetkiler alındığı için geç oldu k. B VX2458 C mhd.
Düşük giriş gecikmesini her şekilde açmanızı öneririm. Yanıt verme zamanında ideal ayar monitörden monitöre değişir. İnternetten ufo test diye aratıp ilgili sitede deneyerek ideali bulmalısınız. Tepki süresi kısaldıkça ghosting artar genelde. En kısa tepki süresi olan Ultra'yı seçip ufoları izleyin, sonra bir düşüğünü... Amaç az ghosting/motion blur ile olabildiğince düşük tepki süresini seçmek.

Yetkiler alındığı için geç oldu KB. Ghost testinde açık ara ghosting belli oluyor ufo testinde ama Ultra standart gelişmiş denesem bile teste aynı çizgiler azalma görmedim. İki özellikten zaten 1 tane açabiliyoruz ama oyunlarda ghosting belli olmuyor bu arada.

Yetkiler alındığı için geç oldu k. B VX2458 C mhd.

Yetkiler alındığı için geç oldu KB. Ghost testinde açık ara ghosting belli oluyor ufo testinde ama Ultra standart gelişmiş denesem bile teste aynı çizgiler azalma görmedim. İki özellikten zaten 1 tane açabiliyoruz ama oyunlarda ghosting belli olmuyor bu arada.
UFO testinde ghosting ille oluyor, amaç olabildiğince az ghostinge sahip ayarı bulmak. Benim deneyimlerimde de oyunda daha az oluyor.

Ufo testinde ghosting ille oluyor, amaç olabildiğince az ghostinge sahip ayarı bulmak. Benim deneyimlerimde de oyunda daha az oluyor.

Dediğim gibi oyunlarda hiç gosting gözükmüyor ama ben giriş geçikmesini kullanacağım herhalde.
En iyi verimi almam için sizce görüntü ayarları nasıl olmalı?

Yanıt verme zamanı ne olmalı? Standart mı? Gelişmiş mi? Ultra hızlı mı? Ultraya almayı düşünüyorum ama hangi mod daha önemli? Normalde giriş gecikmesini kullanıyordum.

Düşük giriş gecikmesi özelliği açık mı olmalı?

(Not: Yanıt verme zamanını gelişmiş ya da Ultraya getirdiğimizde düşük giriş gecikmesi özelliği çalışmıyor haberiniz olsun.)
@Recep Baltaş sizce ulta yanıt süresimi önemli oyunlarda yoksa düşük giriş geçikmesini açmakmı.

Hocam aynı monitör bende de var uzun uzun araştırdım 1ms mod yazılımsal olarak eklenmiş bu monitöre açınca bir çok özellik kaybediliyor yani bir iş yapmıyor fazlasıyla eğer 1ms modunu kullanmak isteyip parlaklığında azalmasını istemiyorsanız görünüm moddan standart(game veya customdan seçerseniz yine parlaklık azalıyor ben burayı uzun araştırdım) sekmesinden yine yanıt vermeyi ultrafast yapıp oynayabilirsiniz bende uzun araştırmalar sonucu bu kaide'ye vardım.Csgo ve valorant oynuyorum bende bu özellik açılı oynuyorum,moba ve single oyunlarda diğer özellikleri açabilirsiniz.

Hocam aynı monitör bende de var uzun uzun araştırdım 1ms mod yazılımsal olarak eklenmiş bu monitöre açınca birçok özellik kaybediliyor yani bir iş yapmıyor fazlasıyla eğer 1ms modunu kullanmak isteyip parlaklığında azalmasını istemiyorsanız görünüm moddan standart(Game veya Custom'dan seçerseniz yine parlaklık azalıyor ben burayı uzun araştırdım) sekmesinden yine yanıt vermeyi ultrafast yapıp oynayabilirsiniz bende uzun araştırmalar sonucu bu Kaide'ye vardım. CS:GO ve Valorant oynuyorum bende bu özellik açılı oynuyorum, MOBA ve Single oyunlarda diğer özellikleri açabilirsiniz.

Ben 1ms modu açıp yanıt verme süresini kapatıp düşük giriş geçikmesi açıyorum parlaklığı azalınca bile konstratdan parlaklığını hallediyorum cam gibi bir şey kaybetmedim ben. Tek sıkıntım yanıt verme süresi Ultra olunca daha mı iyi FPS oyunlarında onu bilemedim düşük giriş geçikmesi açınca farem yağ gibi kayıyor iyi oluyor.

Bende normalde öyle oynuyordum bundan sonra ultrafast oynacağım bakalım ne olacak merak ediyorum fakat bence bu 2 özellikde çok iyi çalıştığını sanmıyorum çünkü birşey hissettirmiyor sadece düşük giriş geçikmesi açınca bende hissediyorum fare daha iyi oluyor ama bakalım 1-2 hafta deneyeceğim ultrafastı fikirlerimi tekrar yazarım ve bence bu düşük giriş geçikmeside bence bize psikolojik olarak öyle geliyor gibi hissediyorum ama zaten bu msleri çok farkedemiyoruz çünkü %3-5lik rakamlarla fark oluyor 144hzde çok farketmiyoruz bence.

Bende normalde öyle oynuyordum bundan sonra ultrafast oynayacağım bakalım ne olacak merak ediyorum fakat bence bu 2 özellikde çok iyi çalıştığını sanmıyorum çünkü bir şey hissettirmiyor sadece düşük giriş geçikmesi açınca bende hissediyorum fare daha iyi oluyor ama bakalım 1-2 hafta deneyeceğim ultrafastı fikirlerimi tekrar yazarım ve bence bu düşük giriş geçikmeside bence bize psikolojik olarak öyle geliyor gibi hissediyorum ama zaten bu msleri çok fark edemiyoruz çünkü %3-5'lik rakamlarla fark oluyor 144Hz'de çok fark etmiyoruz bence.

Psikolojik mi alıştığım içinmi bilmiyorum ama düşük giriş geçikmesi kapatınca bariz Ultra hızlıya alınca yavaşlıyor direk bende etkisi büyük. Bak bakalım ultrada fark olacak mı? Bence olmaz 1ms 5 ms anlaşılmaz bence

Yeni konular

Geri
Yukarı