ViewSonic yanıt verme zamanı ayarı nasıl olmalı?

GlacialFoxie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. ViewSonic VX3211 4K model monitörümü kullanıyorum. Ayarlarda gezerken "yanıt verme zamanı" diye bir şey gördüm. Sizce bu ayarlardan hangisini seçmeliyim?

monitor.jpg

Merhaba. ViewSonic VX3211 4K model monitörümü kullanıyorum. Ayarlarda gezerken "yanıt verme zamanı" diye bir şey gördüm. Sizce bu ayarlardan hangisini seçmeliyim?

Eki Görüntüle 1875468

UFO testi ve blurr gölgelenme gibi şeyler için geçerli bir ayar o diye düşünüyorum. Ufo testinde kuyruklar oluyorsa o kuyruğu azaltmak için gelişmiş veya ultra hızlı ayarını seçmeniz gerekiyor genelde.

Yanıt verme süresi diye Türkçe'ye çevirmeleri bana garip geldi normalde yanıt süresi deyip geçseler aslında. 😁

UFO testi ve blurr gölgelenme gibi şeyler için geçerli bir ayar o diye düşünüyorum. Ufo testinde kuyruklar oluyorsa o kuyruğu azaltmak için gelişmiş veya ultra hızlı ayarını seçmeniz gerekiyor genelde.

Yanıt verme süresi diye Türkçe'ye çevirmeleri bana garip geldi normalde yanıt süresi deyip geçseler aslında. 😁
Peki mesele Ultra Hızlı seçeneğini seçsem monitöre bir zararı olur mu?

Peki mesele Ultra hızlı seçeneğini seçsem monitöre bir zararı olur mu?

Sanmıyorum, VA paneller yavaş paneller olduğundan konulan bir teknoloji o ama ips panellerde de vardı. Normalde response time veya OverDrive diye geçer yani yanıt süresi gibi ama ViewSonic öyle bir çevirmiş ki bir an eminde olamadım 🤣 . Eğer şu an monitörün ayarlarından memnunsanız değiştirmeyin veya gelişmişe alın. Burada ufo testiniz önemli aslında ancak o monitörün ghosting gibi bir problemi olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
Sanmıyorum, VA paneller yavaş paneller olduğundan konulan bir teknoloji o. Normalde response time veya OverDrive diye geçer yani yanıt süresi gibi ama ViewSonic öyle bir çevirmiş ki bir an eminde olamadım 🤣 . Eğer şu an monitörün ayarlarından memnunsanız değiştirmeyin veya gelişmişe alın. Burada ufo testiniz önemli aslında.
Anladım teşekkürler iyi geceler.

İnput lag süresini kısaltan bir ayar.
Giriş sinyali diyebiliriz, gecikmeyi azaltan ayar diyebiliriz. Genel bir ayardır. Hemen hemen her ViewSonic monitörde bulunuyor.
Ultra ayarı önermem. İnverseghosting denen bir bozulma yaşatıyor.
Gelişmiş olabilir ama 4K monitör için bu gerekli bir ayar değil.
60Hz monitör için çok fark yaratmayacak bir ayar.

İnput lag süresini kısaltan bir ayar.
Giriş sinyali diyebiliriz, gecikmeyi azaltan ayar diyebiliriz. Genel bir ayardır. Hemen hemen her ViewSonic monitörde bulunuyor.
Ultra ayarı önermem. İnverseghosting denen bir bozulma yaşatıyor.
Gelişmiş olabilir ama 4K monitör için bu gerekli bir ayar değil.
60Hz monitör için çok fark yaratmayacak bir ayar.
Monitörün 60 hz olduğunu görmemişim. 💩

Yeni konular

Geri
Yukarı