Monitörde karıncalanma sorunu nereden kaynaklanıyor?

İSMET 53

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
  • Asus GTX 760
  • Asus H97-plus
  • Corsair 4x2 1600MHz
  • Corsair VX 550 80plus
  • Aoc 21,5 inç
  • 120gb Kingston SSD v300
  • 500 GB WD black HDD

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde oyun oynarken bir şey fark ettim. Ekranda solundan sağına doğru bir ton çizgi var ve benim tahminim karıncalanma fakat bu zamana kadar hiç fark etmemiştim. O kadar ufak bir karıncalanma oluyor ki, görmek çok zor çok dikkatli ve keskin bakmak gerek. Bu sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Acaba monitörde bir sıkıntı olabilir mi ? Veya ekran kartında ?

Genelde bu tip sorunlar neden kaynaklanır ? İnternette biraz araştırdım fakat internettekinlerin karıncalanması gözle görülür derecede belli oluyor ama benimki çok ufak ve çok dikkatli bakıldığı zaman belli oluyor. Bu arada VGA-DVI-I dönüştürücü kullanıyorum monitörümün VGA çıkışı var sadece.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @MF @YKTYN @BilgisayarKurdu @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman mı böyle yoksa evde çamaşır makinası veya başka çalışan makinalar olduğunda mı oluyor? Çünkü önceki monitörüm bu yüzden bozulmuştu. Evde koşu bandı çalışırken monitörde karıncalanma oluyordu. Belki seninki bu sebepten olmuyor da olabilir tabi.

Her zaman mı böyle yoksa evde çamaşır makinası veya başka çalışan makinalar olduğunda mı oluyor? Çünkü önceki monitörüm bu yüzden bozulmuştu. Evde koşu bandı çalışırken monitörde karıncalanma oluyordu. Belki seninki bu sebepten olmuyor da olabilir tabi.
Karıncalanma olduğunu 15dk önce fark ettim bu konu hakkında bi fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı