Monitörde renk kayması

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni meydana gelen bir sorun var. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. ViewSonic 2458 C-mhd monitörüm var bu zamana kadar hiçbir sorunu yoktu fakat son iki gündür hiçbir ayarla oynamamama rağmen videolarda gözüktüğü gibi ekrandaki yazı veya nesneleri hareket ettirince gölge gibi renk kayması ( sorunun tam ismini bilmiyorum) gibi bir şey oluşuyor ekranda. Monitörü henüz 6 ay önce aldım sorun monitörden mi kaynaklanıyor ekran kartından mı? Bu sorunun temel sebebi nedir ve çözmek için ne gerekir bilen arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. İlk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım ve gerçekten çok sinir bozucu.
Videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu sorun beyaz arka planda pek belli olmadığı için bu forumun karanlık arka planı olmadığı için (veya ben bulamadım) farklı bir foruma girip oradan video çektim eğer kusurlu bir hareketse şimdiden özür dilerim.

Not: Yazıları veya nesneleri kaydırınca arkasından gölge gibi farklı renkler çıkıyor ve videodakinden daha fazla rahatsız ediyor.

Bu videolardan biz anlayamayız, telefonla vs. monitörün videosunu çekebilirsen daha iyi olur.
Hocam tam tersine ekran görüntüsünden daha net anlaşılıyor özellikle ets videosunu izlerseniz şerit kenarlarından çok net belli oluor
TestUFO: Ghosting Şu siteye girip dener misiniz ? sanırsam Ghosting'den bahsediyor gibisiniz. Ayrıca videolarda gözükmez sizin monitörünüzde gözükür.
Hayır hocam videoda gözüküyor

Hocam aslında 144 hz monitörü olan biri test yapıp video atsa ona göre karşılaştırırım daha sağlıklı olur. Fakat bana göre rahatsız edici hocam maalesef .
Monitör 165HZ'de olsa 60HZ'de olsa ghosting sorunu olabiliyor. Çok rahatsız edici ise iade edebilirsiniz veya değişim. Dediğiniz monitörde daha önce bu sorunu yaşayanlar olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı