Monitörde renk kayması

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni meydana gelen bir sorun var. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. ViewSonic 2458 C-mhd monitörüm var bu zamana kadar hiçbir sorunu yoktu fakat son iki gündür hiçbir ayarla oynamamama rağmen videolarda gözüktüğü gibi ekrandaki yazı veya nesneleri hareket ettirince gölge gibi renk kayması ( sorunun tam ismini bilmiyorum) gibi bir şey oluşuyor ekranda. Monitörü henüz 6 ay önce aldım sorun monitörden mi kaynaklanıyor ekran kartından mı? Bu sorunun temel sebebi nedir ve çözmek için ne gerekir bilen arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. İlk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım ve gerçekten çok sinir bozucu.
Videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu sorun beyaz arka planda pek belli olmadığı için bu forumun karanlık arka planı olmadığı için (veya ben bulamadım) farklı bir foruma girip oradan video çektim eğer kusurlu bir hareketse şimdiden özür dilerim.

Not: Yazıları veya nesneleri kaydırınca arkasından gölge gibi farklı renkler çıkıyor ve videodakinden daha fazla rahatsız ediyor.

Dediğiniz monitörde daha önce bu sorunu yaşayanlar olmuş.
6 ay oldu hocam nasıl iade edebilirim ki kabul etmezler kesin.
Şurada yazılanları buraya yazmayayım, siz direk kendiniz okuyun isterseniz.

H

Şurada yazılanları buraya yazmayayım, siz direk kendiniz okuyun isterseniz.
Hocam çok sağolun çok bilgilendirdiniz beni.

Rica ederim. Keşke alırken dikkat etseydiniz, neyse iş işten geçmiş. Modelden modele değişen bir şeydir ghosting oranı. FreeSync özelliğini açabilirsiniz bu arada.
Hocam yeni ortaya çıktı böyle bir sorun yoktu bu güne kadar. İnşAllah değişim yaparlar kullanıcı hatası demezler.

Bende ViewSonic marka monitör var aynı sorunlar bende var bence bu yazılımsal bir hata oyunlarda renk kaymaları oluyor hareketsiz durduğunuzda oyunda netleşiyor ViewSonic bunu beceremiyor Samsung monitör almadığıma çok pişmanım.

Geri
Yukarı