Monitörde titreşim olması ekran kartından mı kaynaklıdır monitörden mi?

samet167

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. RTX 3060 ekran kartım var. Eski BenQ marka 60Hz monitörüme bağladım ekranda yırtılmalar oluştu. Daha önce de Casper Excalibur 200Hz monitorde de ekran da titreşim tarzında bozulmalar meydana gelmişti. Servise danıştığımda ekran kartında problem olduğunu söyleyip değiştirdiler. Sonrasında monitör de ölü piksel oldugunu fark edip değişime gönderdim. Uzun lafın kısası bu bozulmalar ekran kartından mi kaynaklanıyor yoksa monitörden mi?

Arkadaşlar merhaba. RTX 3060 ekran kartım var. Eski BenQ marka 60Hz monitörüme bağladım ekranda yırtılmalar oluştu. Daha önce de Casper Excalibur 200Hz monitorde de ekran da titreşim tarzında bozulmalar meydana gelmişti. Servise danıştığımda ekran kartında problem olduğunu söyleyip değiştirdiler. Sonrasında monitör de ölü piksel oldugunu fark edip değişime gönderdim. Uzun lafın kısası bu bozulmalar ekran kartından mi kaynaklanıyor yoksa monitörden mi?
Ölü piksel monitör kaynaklıdır. Ekran kartını değiştirdikten sonra bozulmalar devam etti mi?

Ölü piksel monitör kaynaklıdır. Ekran kartını değiştirdikten sonra bozulmalar devam etti mi?

60Hz'de kullanıyorum şu an. Ekranda yırtılmalar oluyor. 200Hz olanı değişime gönderdim.

Hocam kabloyu kontrol

60Hz de kullanıyorum şu an ekranda yırtılmalar oluyor. 200Hz olan değişime gönderdim.

G-Sync açıp 135FPS sabitledim. Bayağı bir düzeldi ama yine ara ara oluyor, sanırım monitör kaynaklı bir problem.

Son düzenleyen: Moderatör:
60Hz'de kullanıyorum şu an. Ekranda yırtılmalar oluyor. 200Hz olanı değişime gönderdim.

G-Sync açıp 135FPS sabitledim. Bayağı bir düzeldi ama yine ara ara oluyor, sanırım monitör kaynaklı bir problem.
Bence de monitör kaynaklıdır ekran kartı değişmiş sonuç olarak.

Herkese iyi günler.

CS2 ve Valorant tarzı FPS oyunlarında yürürken sabit bir nesneye odaklandığımda nesneler titriyor. FreeSync kapatıp/açıp denedim, G-Sync açık görüntü ayarlarından 200Hz alıp oyun içi FPS'imi 125 sabitlediğimde akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Aksi halde FPS'i yükseltmek istediğimde tekrardan az önce belirttiğim titreşim sorunuyla karşılaşıyorum.

3 farklı monitör ve 3 farklı kablo ile de denedim hatta ekran kartında bir problem olduğunu düşünüp değişitirdim. Video kaydı ve ekran görüntüsün de belli olmuyor.

Gayet her oyunu oynayabilecek bir sisteme sahibim ve açıkçası düşük FPS ile oynamak biraz moralimi bozuyor. Sizden ricam bu konunun çözümü nedir?
Teşekkür ederim, iyi günler dinlerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı