Monitörde yeşil, mavi ve mor renkteki piksel yazılar

Makaleler
1
Yer
In STEM World
Daha fazla  
Komut istemi ekranı dahil olmak üzere çoğu yerde bu tarzda, renkte pikseller mevcut. Özellikle bu sorun koyu temada daha çok baş gösteriyor. (Monitör 7 yıllık ve auto modu çalışmamaya başladı.)
Monitör:Satın al: Philips LCD geniş ekran monitör 200WS8FS/00 LCD geniş ekran monitör
Sorunun monitörden olabileceğini düşünüyorum. Lakin ilginç olan kısım bu ekran resmindeki sorunu diğer kullanıcıların kendi ekranlarından görebilmesi.
System Config:
Nvidia Geforce GTX 950 (2GB VRAM) Display Card
i5 4460S 2,90Ghz Processor
Gigabyte B85M-D2V motherboard
16GB RAM(2X8) 1660 Mhz
Cooler Master 80+ PSU 550W
Kingston SSD 128GB ROM
Seagate 1 TB 7200RPM HDD. (Sistem 6 yıllıktır.)

1601903112423.png

Son düzenleme:
Hocam arama çubuğuna ''clear type" yazın.
Gözünüze hoş gleni seçin.
Açıkçası bir işe yaramıyor. İşin en ilginç kısmı ise ClearType config yaparkenki ekranlarda renklerin düzgün olması.
Ben komut penceresinin olduğu kısımda ve diğer kısımlarda bir renk hatası göremedim. Ekran resminde sizin dediğiniz kısımları işaretleyip tekrar yükler misiniz.
Resime tıklayıp yakınlaştırdınız mı?

Açıkçası bir işe yaramıyor. İşin en ilginç kısmı ise ClearType config yaparkenki ekranlarda renklerin düzgün olması.
İlginç. Olması gerekirdi.
Düșük bir çözünürlüğe çekip tekrar doğal çözünürlüğe çeker misiniz?
Daha sonra tekrar Clear Type deneyin.
VGA mı kullanıyorsunuz?

Ben komut penceresinin olduğu kısımda ve diğer kısımlarda bir renk hatası göremedim. Ekran resminde sizin dediğiniz kısımları işaretleyip tekrar yükler misiniz.

VGA mı kullanıyorsunuz?
DVI kullanıyorum. Düşük çözünürlükler de ekran aşırı bulanık oluyor. Ek olarak; yazılar da titriyor.
VGA mı kullanıyorsunuz?

1440x900 daha smooth ve renkler doğru. Çözünürlüğü düşürdüğümde sorun azalıyor.
VGA mı kullanıyorsunuz?
Adsız.jpg

Çok garip bir sorun açıkçası. BIOS dahil her şey güncel.
System Config:
Nvidia Geforce GTX 950 (2GB VRAM) Display Card
i5 4460S 2,90Ghz Processor
Gigabyte B85M-D2V motherboard
16GB RAM(2X8) 1660 Mhz
Cooler Master 80+ PSU 550W
Kingston SSD 128GB ROM
Seagate 1 TB 7200RPM HDD.

Son düzenleme:
Bende de aynı şey mavi ve mavinin tonlarında pixeller oluşuyor monitörle alakalı değil sanırım hiçbir yerde çözüm yazmıyor değişik bir pixelleşme oluyor ve sabit bir yerde değil mavi nerede olursa o tarafa doğru kayıyor pixeller.

Bende de aynı şey mavi ve mavinin tonlarında pixeller oluşuyor monitörle alakalı değil sanırım hiçbir yerde çözüm yazmıyor değişik bir pixelleşme oluyor ve sabit bir yerde değil mavi nerede olursa o tarafa doğru kayıyor pixeller.
Hangi monitörü ve ekran kartını kullanıyorsunuz? Ayrıca HDMI mı yoksa DisplayPort mu kullanmaktasınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı