Monitörde yukarıdan aşağıya çizgiler

LuPPiTeR

Centipat
Arkadaşlar, bu çizgiler tamamen renksiz ve yukarıdan aşağıya doğru yatay şekilde iniyorlar, fark edilmesi için çok dikkatli bakılması gerekiyor ama yine de bir kere bakınca adam takıyor kafayı. İlk önce bunun oyundan olduğunu düşünmüştüm fakat oyunda belirgin halde iken oyun dışı az belirgin şekilde. Şimdi arkadaşlar monitörüm IPS, 144 Hz, 1ms özellikte ve ben ayarlardan 60 Hz yapınca bu çizgiler beyazda bile oluşum göstermeye başladı, sonra tekrar 144 Hz alınca kayboldular. Ekranın dibine girince gördüğünüz o pikseller olabilir ama benim dikkatimi çeken taraf 60 Hz yapınca bu yakından anca gözüken çizgilerin normal bakışta gözükmesi. Sizce sorun demeyelim de tam olarak olay ne? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sağdan sola ve yukarıdan aşağı ekrana doğru yaklaşıp uzaklaşınca gözüküyor böyle çizgiler. Dediğin o mu?

Bende sağda solda olan çizgiler gözükmüyor sadece yukarıdan aşağıya olan çizgiler var ekranın dibine girince fark ediyorsun. Kesinlikle aynı çizgilerden bahsediyoruz, ama bunun 60 Hz'de daha belirgin olması biraz garip. Bu tür çizgilerin kontrolünü yapabileceğim bir site veya program biliyor musunuz ilginiz için teşekkürler.

Geri
Yukarı