Monitördeki sorunlu pikselin türünü tespit etme

usknsk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar fotoğraflarda da gördüğünüz gibi bir sorunla karşılaştım. Monitörü kullanmaya başlayalı 1 hafta falan oluyor, ilk baştan beri var mıydı bilmiyorum ama daha dün fark ettim. Sizce bu ölü piksel mi yoksa sıkışmış piksel mi? İtopya'yı aradığımda bana kargo numarası verdiler ve gönder dediler. Sıkışık pikselse geçme olasılığı var mı? (Kırmızı renkte görünüyor)
Sizce bunun için göndermeli miyim? İleri de büyür mü?

Dosya Ekleri

• IMG_20200923_144128.jpg
    IMG_20200923_144128.jpg
    699,6 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20200923_144103.jpg
    IMG_20200923_144103.jpg
    192,5 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20200924_045804.jpg
    IMG_20200924_045804.jpg
    165,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
piksel sorunuz 1 adet ile sınırlı ise göndermeyin firmalar 1 adet için değişim yapmıyor aoc gibi firma ise 3 adet üstü olması gerekiyor değişim için diye biliyorum keza samsung içinde aynı idi. diğer firmaları bilmiyorum. öde yandan ölü piksel genelde sönük olur yani siyah ekran dışında tüm ekranlarda görünür. sizdeki kırmızı pikselin daha sonra düzelme olasılığı pek mümkün gibi görünmüyor. siz bilirsiniz genede.

piksel sorunuz 1 adet ile sınırlı ise göndermeyin firmalar 1 adet için değişim yapmıyor aoc gibi firma ise 3 adet üstü olması gerekiyor değişim için diye biliyorum keza samsung içinde aynı idi. diğer firmaları bilmiyorum. öde yandan ölü piksel genelde sönük olur yani siyah ekran dışında tüm ekranlarda görünür. sizdeki kırmızı pikselin daha sonra düzelme olasılığı pek mümkün gibi görünmüyor. siz bilirsiniz genede.
Kararsız kaldım şimdi. Göndersem değişim yapmazlar diyorsunuz yani. Emin misiniz ?

ürünü aldığın yeri ara kaç tane ölü piksele kadar değişim olduğunu sor. AOC ve SAMSUNG da durum böyle idi.
İtopya'dan aldım, arayıp sorayım ama sizce 1 ölü pikselden sorun olur mu ? İleride sorun yaşar mıyım ? Sadece böyle kalırsa benim için sorun olmaz aslında.

Geri
Yukarı