Monitöre bağlamak için iPad tavsiyesi

Engin1985

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sorum biraz garip olabilir ama kusura bakmayın. Bilgisayar oyunlarıyla alakam hiç yok, hiçbirini oynayamıyorum. Sırf büyük ekranda film, dizi izlerim diye AOC marka 27 inç, ekran çözünürlüğü 2560x1440 2K 144 Hz bir monitör aldım. Adam akıllı bir PC toplamaya kalksam minimum 4000-5000 lira civarında bir masraf gidiyor anladığım kadarıyla. Şimdi sorum şu: Onun yerine mini bir iPad veya tablet alsam (gerekirse en küçüğü), onu aldığım monitöre bağlayarak aynı kalitede film ve dizi izleme şansım var mı? Ekstradan başka aparatlarda almam gerekiyor mu? Ne kadar masraf gider? Eğer bu dediklerim oluyorsa anlattığım özellikleri sağlayacak tavsiye ettiğiniz bir iPad var mı? (Ekrana bağlamayı düşündüğüm için önereceğiniz tablet; iPad mini de olabilir, hızı çok yavaş olmasın.) Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi anlamadığım bir nokta var hocam siz bu sistemi medya sistemi olarak kullanmayı düşünüyorsunuz iyi hoşta neden iPad. IPad ile aynı paraya orta halli bir PC zaten toplanır medya için.

Şimdi anlamadığım bir nokta var hocam siz bu sistemi medya sistemi olarak kullanmayı düşünüyorsunuz iyi hoşta neden iPad. iPad ile aynı paraya orta halli bir PC zaten toplanır medya için.

Hocam PC toplamaktan anlayan bir insan değilim. İnternetten hazır sistemleri araştırdığımda, hazır sistemleri kaliteli ekran kartı (1660 super) vs. minimum 4000-5000 civarı tutuyor. Oyun oynamadığım için bilgisayarın çoğu özelliğinden de faydalanamayacağım için, gerekirse daha hesaplı mini bir tablet alayım en azından aldığımız monitör boşuna gitmesin diye düşünüyorum. İnternetten araştırdığımda tablet fiyatları daha hesaplı gibi geldi. Monitörü 3000 TL'ye aldık elimizde kaldı satamıyoruz da :)

Hocam ilk önereceğim cihazlardan biri bu belki biliyorsunuzdur ama yine de atayım dedim. TV boxlar zaten günümüzde 4K'ya kadar görüntü verebiliyor fiyatları da gayet makul. İsterseniz daha iyi markalarda var ama onların hem kullanımı biraz daha zor içlerine sonradan bir arayüz yüklenemiyor hem de fiyatları biraz daha pahalı.

Örnek olsun diye koydum.

Hocam ilk önereceğim cihazlardan biri bu belki biliyorsunuzdur ama yine de atayım dedim. TV boxlar zaten günümüzde 4K'ya kadar görüntü verebiliyor fiyatları da gayet makul. İsterseniz daha iyi markalarda var ama onların hem kullanımı biraz daha zor içlerine sonradan bir arayüz yüklenemiyor hem de fiyatları biraz daha pahalı.

Örnek olsun diye koydum.

Hocam çok anladığım konular değil cahiliğime verin anlamadığım için soruyorum? Şu anda kullandığım eski model laptopum ile yeni aldığım monitör var. Bir de bahsettiğiniz TV boxı alırsam işim görülmüş oluyor doğru mu anladım? Şu an kullanmış olduğum laptop ( Full HD 1920x1080) yeni aldığım monitörü laptopa takınca görüntü kalitesini vermedi? Ama sizin bahsettiğiniz TV boxı alırsam görüntü kalitesine ulaşabilirim de mi? Umarım doğru anlamışımdır. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim eğer doğruysa bayağı bir masraftan kurtaracaksınız:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada benden daha detaylı anlatmışlar.
Başka ürünleri de araştırabilirsiniz bir sorunuz olursa çekinmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada benden daha detaylı anlatmışlar.
Başka ürünleri de araştırabilirsiniz bir sorunuz olursa çekinmeyin.

Çok teşekkür ederim bakıyorum kardeşim umarım işimizi görür çok büyük masraftan kurtarır beni çok sağ olasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı