Monitöre görüntü gelmiyor

Uchiha Madara

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Vatan'dan daha yeni bir bilgisayar topladım ve satın aldım. Orada bizzat çalıştığını ve BIOS'un açıldığını, görüntü geldiğini gördüm ancak eve getirdiğimde MSI'ın monitörüne HDMI kablosuyla bağladım ama hiçbir görüntü gelmedi. Hem anakarttan hem ekran kartından denedim tüm çıkışları, güç kaynağını kapayıp açtım, yine olmadı. Bilgisayarda her şey çalışıyor, hatta taktığım farenin bile ışığı yandı. Ne yapmam gerek?

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burdan bakıp sorunu çözebilirsin.​
Monitörü de aynı yerden alıp denendiğinde sıkıntı yoksa o zaman çare mekan değişikliği. Düzensiz akım PSU tarafından reddediliyor olabilir.
Şimdi o sorunu hallettim sorun BIOS'taymış reset atıp drıver'ını güncelledim oldu ancak şimdide 144hz alamıyorum ve çözünürlük ayarları yüksek olmasına rağmen çzöünürlük düşük gibi gözüküyor monitör MSI optix mag241c ekran kartı rtx 2070
Monitörü de aynı yerden alıp denendiğinde sıkıntı yoksa o zaman çare mekan değişikliği. Düzensiz akım PSU tarafından reddediliyor olabilir.
Windows 10 home'uda yeni kurdum ayrıca orijinal

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burdan bakıp sorunu çözebilirsin.​

Son düzenleme:
Çözüm
144 hertz için display port kullanıcaksınız.Hdmi ile 120 hertz alabilirsiniz.Nvidia driverlarını doğru kurduğunuzdan eminseniz nvidia denetim masasından çözünürlük değiştirme kısmından doğal yazan 1920x1080 değil pc kısmındaki 1920x1080 kısmındaki çözünürlüğü seçip en yüksek kaç hertz gözüküyorsa onu seçeceksiniz.

144 hertz için display port kullanıcaksınız.Hdmi ile 120 hertz alabilirsiniz.Nvidia driverlarını doğru kurduğunuzdan eminseniz nvidia denetim masasından çözünürlük değiştirme kısmından doğal yazan 1920x1080 değil pc kısmındaki 1920x1080 kısmındaki çözünürlüğü seçip en yüksek kaç hertz gözüküyorsa onu seçeceksiniz.
Teşekkürler hallettim DP'ye gerek kalmadan 144hz çalışıyor çok şükür çözünürlüğüde hallettim sayılır hala biraz bulanık gibi ama yarın vatana gidip yaptırıcam onuda çok sağolun konu kapanabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı