Monitöre Overclock Yapmak Zararlı mı?

Bende 60 HZ monitörümü bayadır 75 HZ kullanıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım 76 HZ yapınca sinyal yok diyor.

Vay arkadaş çoğu 60 Hz kullanıcısı 75'e hatta 79'a falan çıkmış. Benim Acer 75'i çok gördü bana. En fazla 70'e çıkabildim. Zararı olmayacağını bilsem 70 de kullanacağım da korkuyorum işte, 10 Hz fazla için çöp olursa diye.

Nasıl arttırdın?
Nvidia Denetim masasından yaptım.
Zararı olmaz ancak bazı çözünürlük ayarlarında out of range hatası verebilir.
@Anil26
Intel ya da Nvidia denetim masalarından kolaylıkla yapılabiliyor özel çözünürlükleri etkinleştirerek. AMD tarafında hiç denemedim ama onda da yapılıyordur. Burada asıl etken monitörün o Hz'i algılayabilmesidir. Benim 60 Hz monitörüm de sorunsuz olarak 75 Hz çalışıyor. 79 Hz'de masaüstünde sorunsuz fakat CS:GO'ya girince out of range diyor.
80 hz denemeye çalıştım sizin dediğiniz hata verdi. 79 hz yapmaya çalıştım oldu.
Benim ekranımda nedense 75 Hz olmuyor.
Eğer bilgisayarınız dizüstü ise çoğunlukla olmayacaktır fakat bazı masaüstü bilgisayarlarda olmamaktadır.
Bu işlemi laptop ekranında uygulayabiliyor muyuz?
Büyük ihtimalle olmayacaktır. Denemekte fayda var.
Tavsiye edilen bir şey değil. Ömrünü kısaltır. Aynı zamanda beklediğiniz kadar performans artışı yakalayamazsınız.

Yapanların uzun kullanımında görüntü gitme sorunları olmuş. Tespit edilirse garanti dışı bile kalabilir monitör. Değmez.
Uzun zamandır 75 hz kullandım şuan ise 79 hz kullanıyorum. 75 hz kullanırken hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Son düzenleme:
Nvidia Denetim masasından yaptım.

80 hz denemeye çalıştım sizin dediğiniz hata verdi. 79 hz yapmaya çalıştım oldu.

Eğer bilgisayarınız dizüstü ise çoğunlukla olmayacaktır fakat bazı masaüstü bilgisayarlarda olmamaktadır.

Büyük ihtimalle olmayacaktır. Denemekte fayda var.

Uzun zamandır 75 hz kullandım şuan ise 79 hz kullanıyorum. 75 hz kullanırken hiç bir sıkıntı yaşamadım.
sıkıntı oldu mu

Yeni konular

Geri
Yukarı