Monitörleri ekran kartı mı bozuyor?

emretas006

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. RX 470 ekran kartım var. Sadece DVI girişi mevcut DVI VGA dönüştürücü ile kullanıyorum. 19” ilk monitörüm bozuldu şu an 17” monitör kullanıyorum o da bozulma adayı neden olabilir bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. RX 470 ekran kartım var. Sadece DVI girişi mevcut DVI VGA dönüştürücü ile kullanıyorum. 19” ilk monitörüm bozuldu şu an 17” monitör kullanıyorum o da bozulma adayı neden olabilir bu?

Sadece ekran kartına suç atmak mantıksız. LED'ler bozulmuştur veya elektriksel sorun olmuştur. Kondansatörlerinde sorun olmuştur sökülüp bakılmadan bilinemez.

Dönüştürücüler kaliteyi çok etkiler.
Monitör ana hzini alamama/Renk soluksuzluğu, renk bozulması/Kalite düşmesi vs. vs. Sorun yaratır. Dönüştürücüsüz kullanın mümkün mertebe.

Monitörler eski olduğu için bozuluyordur. Eski mi? Markaları ne?
Eski baya LG marka ikiside
Dönüştürücüler kaliteyi çok etkiler.
Monitör ana hzini alamama/Renk soluksuzluğu, renk bozulması/Kalite düşmesi vs. vs. Sorun yaratır. Dönüştürücüsüz kullanın mümkün mertebe.
Dönüştürücüsüz kullanmayı bende istiyorum da tek giriş DVI olduğu için seçenek az ve param yok.
İlk monitör 19” başka pc de takılı şu an açtığımda belli bir süre görüntü verip gidiyor. İkinci monitör 17” şimdi açtım ve görüntü vermedi. Kapatıp açtığımda görüntü geliyor hemen gidiyor. Eski 19” dede aynı şekilde. İki tane monitör bozdum. Bu ikisinde dönüştürücü mü bozdu yani?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı