Monitörü OC ile 60 Hz'den 75Hz'ye çıkarmak

ElSivas

Hectopat
Makaleler
4
Forumda monitöre OC yapmak konusunu gördüm, bayağı araştırdım. Benim monitörümde 1280x1024'te 75Hz yapınca ayarlarda 75 Hz gözüküyor ama 1920x1080 de gözükmüyor. OC ile bunu yapabilir miyim?

(Ayarlardan şimdi bakınca aklıma 1280x1024'teyken 75Hz yapıp sonra tekrar 1920x1080e çekmek geldi işe yararmı 🙃)

1920x1080 de destek yok düşük çözünürlükte var bende de öyle.

Bende bir ara bu işe uğraştım ama baktım monitör elde kalacak gibi vazgeçtim. Gidip gelmeler falan oluyor sıkıntılı bir süreç belki marka veya kalite kalite değişiyor olabilir. Vazgeçtim sonra. Zaten şimdi her şey çok pahalı.

AMD kullanıyorsanız adrenalin softwareden özel çözünürlük oluşturun ve Hz yazan yeri arttırınız denemekte fayda var zaten desteklemezse kırmızı ünlem oluşuyor.

Ekran kartı NVIDIA'mı AMD mi?

AMD.

AMD kullanıyorsanız adrenalin softwareden özel çözünürlük oluşturun ve Hz yazan yeri arttırınız denemekte fayda var zaten desteklemezse kırmızı ünlem oluşuyor.

1667730901294.png

Ayarlar bu şekilde miydi? (hz için)

Evet ayarlar bu şekilde yenileme hızını arttırın kırmızı ünlem oluncaya kadar arttırın yapacağınız en yüksek frekans zaten kırmızı ünlem oluncaya kadar devam eder.

Evet ayarlar bu şekilde yenileme hızını arttırın kırmızı ünlem oluncaya kadar arttırın yapacağınız en yüksek frekans zaten kırmızı ünlem oluncaya kadar devam eder.

300e kadar izin veriyor (🤨) bu arada yapıp yapmamak konusunda hâlâ kararsızım diyebilirim sadece 10 Hz arttırsak bile ileride bir sorun yaratır mı?

300e kadar izin veriyor (🤨) bu arada yapıp yapmamak konusunda hâlâ kararsızım diyebilirim sadece 10 Hz arttırsak bile ileride bir sorun yaratır mı?

300 yapmayı deneyin bakalım monitör destek verecek mi çünkü bende 200 oluyor ama 200 kabul etmiyor 165 yapabiliyorum ama 165 yapınca da aralık dışında hatası veriyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı