Monitörümde "Backlight Bleeding" var, ne yapmalıyım?

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
Monitörümde backlight bleeding olduğunu tespit ettim.

Monitörüm Samsung QLED 144Hz 23.5Inc Curved Gaming monitör, CFG73 sanırsam. İtopya'dan yaklaşık altı ay önce sipariş etmiştim - o siparişimde monitör hariç her şey sıkıntılı gelmişti, tam bir hayal kırıklığıydı - ve ölü piksel vs. çıkmasından korkuyordum. Çıkmadı, sevindim. Bir süre sonra siyah çerçevelerinin orantısız olduğunu fark ettim, fiziksel çerçeve değil siyah çerçeveler, ince ince olan. Buna katlandım, fakat bir gün monitörüme baktığımda, çerçevenin birinden beyaz-mavi ışıkların sızdığını gördüm, genellikle beyaz azıcık da mavi ışıklar vardı. Dün oldu bu olay, çok korktum, anlamadım. Backlight Bleeding'e sebep olan bu galiba, dün konu açmıştım fakat kimse ilgilenmedi henüz. Fakat artık galiba backlight bleeding olduğundan eminim, ne yapacağımı bilmiyorum, İtopya garantisi geçerli midir? Ürünü değiştirirler mi? Yoksa tamiri çok mu basit? Ne yapacağım bilemiyorum.

Olur da İtopya'ya ulaşabilirseniz monitörü servise yollayacaklardır. Değişim, iade veya tamir kararı servise bağlı. Bir de soruna dair fotoğraf atabilir misiniz?

Olur da İtopya'ya ulaşabilirseniz monitörü servise yollayacaklardır. Değişim, iade veya tamir kararı servise bağlı. Bir de soruna dair fotoğraf atabilir misiniz?
Fotoğraf atacağım, fakat ben değişim istiyorum. İtopya ile çok kötü anılarım oldu, korkuyorum artık o derece. Bu monitörü indirimle almıştım, ve bu süreçte fiyatlar çok arttı. İndirimde aldığım klavye sıkıntılı gelmesine rağmen değişim yerine iade yapmışlardı, şimdi alsam üstüne 210TL daha basacağım - basmadım tabii, ama mağdur olmuş gibiyim. Her neyse, yardımcı olmazlarsa bunun bir çözümü var mıdır?

İtopya'ya bulaşmadan direkt yetkili servise yollayabilirseniz iyi olur. Yetkili servis en azından panel değişimi yapar diye umuyorum. Belki değişim kararı da çıkabilir. İade kararı çıkarsa da faturada yazan ücret iade edilir.

Kendiniz çözmek istiyorsanız da içini açıp çerçeve ve arkaplan aydınlatması arasındaki boşlukları siyah bant gibi nesnelerle kapatabilirsiniz fakat hem garantisi iptal olacak hem de riskli bir iş. İşi bilmeyen biriyseniz monitörü komple bozabilirsiniz. Ne kadar işe yarayacağı da muamma.

İtopya'ya bulaşmadan direkt yetkili servise yollayabilirseniz iyi olur. Yetkili servis en azından panel değişimi yapar diye umuyorum. Belki değişim kararı da çıkabilir. İade kararı çıkarsa da faturada yazan ücret iade edilir.

Kendiniz çözmek istiyorsanız da içini açıp çerçeve ve arkaplan aydınlatması arasındaki boşlukları siyah bant gibi nesnelerle kapatabilirsiniz fakat hem garantisi iptal olacak hem de riskli bir iş. İşi bilmeyen biriyseniz monitörü komple bozabilirsiniz. Ne kadar işe yarayacağı da muamma.
Yetkili servis? Yetkili servis derken Samsung'dan mı bahsediyorsunuz? Bilmiyorum da pek. Onlarla nasıl iletişime geçerim?

Yeni konular

Geri
Yukarı