Monitörün anlık kararma sorunu

Bu gece steamdan pubg'yi indirmek için açık bıraktım bilgisayarı, sabah uyandım (monitörü kapatmıştım ve her şey normal çalışıyordu) monitörü açtım, yeşil çizgiler geldi ve görüntü gitti. Yine reset atmak zorunda kaldım. Yani bu bilgisayarın sıfırdan başlattığımda değil de normal çalışırken monitörü açtığımda da olduğunu gördüm. Ama o monitöre digitürk'te bağlı ve hiçbir sorun yok.

Bilgisayarınızı televizyona bağlayın. Bir de öyle deneyin. Sorun monitörde mi ekran kartında mı? Bu yöntemi deneyerek hangisinin arızalı olduğunu anlayabilirsin.

Sorunu dün gece yanlışlıkla buldum. HDMI 1 ve 2 nin yerini değiştirdim bilgisayarım 1 deydi, 2 ye aldım digitürk'ü de 1 e aldım, o sorun digitürkte olmaya başladı bilgisayar normal. HDMI 1 problemliymiş. Şimdi benim ne yapmam lazım HDMI çoklayıcı diye bir şey var mı ? HDMI 2 ye takmak için

Aynı sorun bende de var ASUS VG249Q1R modelini aldım başka bir arızadan dolayı garantiye götürmüştüm değişim raporu verdiler. Aldım mağazaya gidip tekrar sıfırını verdiler ama bunda da aynısı oldu daha oyun sırasındayken mesela ekran parlaklığı sanki kısılır gibi oluyor hemen geri düzeliyor 1 saniyeden daha az bir süre çok garip bir durum

Geri
Yukarı